Enter your zip code here

Aké sú možnosti investovania pri EB-5 vízach?

Creative meeting

Aké sú možnosti investovania pri EB-5 vízach?

EB-5 investorské vízum umožňuje cudzincom, ktorí podnikajú v USA získať zelenú kartu. Ak máte dostatok kapitálu a chceli by ste využívať všetky výhody amerického trvalému pobytu, môže to byť skvelá príležitosť práve pre vás.

EB-5 program ponúka niekoľko možností investovania a môžete investovať do akéhokoľvek typu ziskového podnikateľského subjektu do nasledujúcich kategórií:

1. Nový biznis

a, založenie nového biznisu

Môžete investovať požadované množstvo kapitálu, ktorý je 1.000.000 dolárov v obchodnej spoločnosti, ktorá bola založená po 29. novembri 1990. Avšak, limit kapitálu je znížený na $ 500,000 v prípade, že budete investovať do cieľových oblastí zamestnanosti s mierou nezamestnanosti 150% celoštátneho priemeru.

b, reštrukturalizácia alebo reorganizácia existujúceho biznisu:

Podniky, ktoré vznikli pred 29. novembrom 1990, môžu byť tiež považované za nové podniky, ak musia prejsť reorganizáciou alebo reštrukturalizáciou. Dobrým príkladom je

napríklad zmena nočného klubu na reštauráciu.

c, rozšírenie existujúceho biznisu

Môžete buď rozšíriť čisté imanie existujúceho podniku alebo počet zamestnancov o 40%. Ak zvolíte druhú možnosť, ste povinní vytvoriť viac ako 10 pracovných miest.

d, spojte sa s inými investormi

Ak máte priateľov, ktorí by tiež chceli investovať, môžete to urobiť spoločne a musíte dať dohromady potrebné množstvo kapitálu do podniku a vytvoriť aspoň 10 pracovných miest každý. Všetky úlohy, ktoré vznikli spojením budú rozdelené rovnomerne medzi investormi.

2. Problémový biznis

Ďalšou možnosťou je investovať do podniku, ktorý existuje po dobu minimálne 2 rokov a má čistú stratu za obdobie 12-24 mesiacov pred podaním formuláru I-526. Táto strata sa musí rovnať najmenej 20% z celkového čistého imania. Ale nezabudnite, že po dobu najmenej dvoch rokov, podnik musí zachovať rovnaký počet pracovných miest, ktorá bol predtým, než ste investovali do spoločnosti.

3. “Regional Center”

Ak sa nechcete podieľať na riadení podniku, do ktorého budete investovať, potom regionálne centrá sú pre vás najlepšou voľbou. Sú to vládou schválené subjekty v určených oblastiach USA, pre ktoré USCIS určil, že investície vytvoria potrebných desať pracovných miest na jedného investora, či už priamo alebo nepriamo. USCIS vyčleňuje 3 000 víz ročne pre ľudí, ktorí investujú v určitom programe regionálneho centra.

Ako môžete vidieť, EB-5 vízum je dobrý spôsob, ako dostať svoju zelenú kartu a trvalý pobyt prostredníctvom investícií. Ale majte na pamäti, že počet zelených kariet pre investorov je obmedzený na 10000 za rok. Ak si nie ste istí, ktorá investičná možnosť je pre vás tá najlepšia, kontaktujte vizadousa.sk a nechajte náš profesionálny tím vám pomôcť.

Pre viac informácií o vízach nás navštívte na immigrationbiz.sk.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>