Enter your zip code here

Ako podať žiadosť o EB-5 Zelenú kartu?

1360674202_USA--New-York--New-York-City-03

Ako podať žiadosť o EB-5 Zelenú kartu?

EB-5 Zelená karta je legálny spôsob, ako získať trvalý pobyt v USA, prostredníctvom investovania do amerického obchodu. Tento program (známy ako EB-5  investorský program pre prisťahovalcov) spadá pod oddelenie Spojených štátov amerických pre občianstvo a imigračné služby. EB-5 umožňuje jednotlivcovi, jeho partnerke alebo jej partnerovi a najbližšej rodine získať trvalý pobyt v Spojených štátoch.

Osoba, ktorá žiada EB-5 Zelenú kartu musí mať solídne osobné zázemie a musí preukázať, odkiaľ jeho alebo jej prostriedky pochádzajú. Zahraničný investor môže tiež investovať do konkrétnych regionálnych centier, ktoré tvoria najmenej desať pracovných miest na plný úväzok v tom, čo je považované za cielenú oblasť zamestnanosti. Po schválení investor dostane “podmienenú” zelenú kartu. Podmienený stav trvá až pokým desať kvalifikovaných pracovných miest nie je vytvorených. Investor má možnosť pracovať a žiť kdekoľvek v Spojených štátoch. Avšak, po dvoch rokoch môže za určitých podmienok podmienečná zelená karta byť odobraná. Ak neexistujú žiadne podmienky, Zelená karta bude znovu vydaná.

Ako môžete podať žiadosť o EB-5 Zelenú kartu? Prvým krokom je podanie formulára I-526, čo je pre zahraničných podnikateľov, ktorí chcú bývať a podnikať v Spojených štátoch. Spolu s týmto formulárom ste povinní predložiť niektoré informácie na podporu svojho návrhu, vrátane: dôkazu, že vaša investícia pochádza z legálneho zdroja príjmov, vytvárate nové komerčné podnikanie, vytvárate nevyhnutný počet pracovných miest,  investujete dosť peňazí na začatie nového podnikania, pracovné miesta, ktoré vytvárate sú v cielenej oblasti zamestnanosti (len v prípade potreby), a že bude hrať aktívnu úlohu v podnikaní sám.

Ak sa chcete stať trvalým a legálnym občanom  Spojených štátov, budete musieť podať formulár I-829 (ktorý odstraňuje všetky podmienky), a to do deväťdesiatich dní pred druhým výročím svojho prvého prijatia ako podmienený občan Spojených štátov.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností.Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>