Enter your zip code here

Ako požiadať o číslo sociálneho poistenia v USA?

managers

Ako požiadať o číslo sociálneho poistenia v USA?

V Spojených štátoch amerických, ak nie ste americkým občanom a chcete tu pracovať, musíte mať číslo sociálneho zabezpečenia (SSN – Social Security Number). Číslo sociálneho zabezpečenia je jedinečné referenčné číslo priradené každej osobe v rámci systému sociálneho zabezpečenia. Toto umožní držiteľovi nárok na niektoré výhody.

Treba si uvedomiť, že osoba nezíska prácu bez čísla sociálneho poistenia. Ten, kto je oprávnený podľa Ministerstva vnútra (DHS – Department of homeland security) nebude môcť využívať sociálne dávky od štátu. Preto je nevyhnutné požiadať o číslo sociálneho zabezpečenia (SSN). Číslo sociálneho poistenia sa používa  na nahlásenie mzdy vláde a určuje nárok osoby na dávky sociálneho zabezpečenia. Preto sa číslo sociálneho zabezpečenia vyžaduje skôr, než ktokoľvek získa prácu a poberá dávky sociálneho zabezpečenia.

Ako požiadať o “SSN”?

Na to, aby ste mohli požiadať o SSN musíte mať minimálne 18 rokov. Akonáhle to urobíte, číslo vám príde prostredníctvom pošty na adresu vášho bydliska v USA.

Číslo sociálneho zabezpečenia priraďuje  úrad “Social Security Administration”. Tento orgán má svoje kancelárie vo väčšine miest v USA. Vyhľadajte si najbližšiu pobočku:

·       navštívte stránku úradu

·        zavolajte na 1-800-772-1213.

Na požiadanie SSN  budete potrebovať nasledovné:

·       doklad o mene a priezvisku

·       fotografiu (rozmer ako na pas)

·       EAC – pracovné povolenie

·       miestna adresa (kde môžu byť zaslané dokumenty) atď.

Formuláre sú v rôznych jazykoch. Ak sú informácie potrebné k SSN skompletizované, úradník vám oznámi,že preukaz sociálneho zabezpečenia vám bude zaslaný v priebehu niekoľkých týždňov. Tento preukaz bude obsahovať vaše údaje. S preukazom by sa malo zaobchádzať opatrne, pretože sa prideluje iba raz za život.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>