Enter your zip code here

Ako požiadať o F-1 študentské víza

1364968785_edit

Ako požiadať o F-1 študentské víza

F-1 víza predstavujú najčastejšie udeľované víza do Spojených štátov. Predtým, než budete žiadať o študentské F-1 víza, je potrebné si pripraviť všetky potrebné dokumenty. Pre istotu by ste si mali skontrolovať dva krát všetky potrebné dokumenty predtým, ako požiadate o vízum.

Tu je zoznam dokumentov, ktoré budete potrebovať pre žiadosť o vízum F-1.

  • Elektronickú žiadosť o neprisťahovalecké víza, formulár DS-160.
  • I-20 formulár zo školy kde plánujete študovať. Zvyčajne americké školy formulár I-20 vydajú akonáhle ste prijatý do ich programu.
  • Budete potrebovať platný cestovný pas. Uistite sa, že dátum vypršania Vášho pasu nie je kratší ako o 6 mesiacov.
  • Potvrdenie o zaplatení poplatkov “SEVIS fee”.
  • Fotografiu o rozmeroch 5cm x 5cm.
  • Taktiež budete potrebovať potvrdenie o zaplatení 160 dolárov za neprisťahovalecké F-1 vízum. Tento poplatok je nenávratný.

Akonáhle si pripravíte všetky nevyhnutné dokumenty, môžete žiadať o vízum. Najprv musíte uhradiť vízový poplatok. Bez zaplatenia poplatku za podanie žiadosti nebudete môcť pokračovať vo Vašej žiadosti. Potom vyplňte Elektronickú žiadosť o neprisťahovalecké víza, formulár DS-160. Takisto si musíte naplánovať pohovor. Na pohovore budete musieť uviesť rôzne informácie, napríklad Vaše číslo pasu. Budete mať prístup k on-line systému prostredníctvom číselného kódu pozostávajúceho z 10 číslic, ktoré sa objavia na potvrdzovacej stránke Ds-160 formulára. Ďalším krokom je rozhovor s americkým konzulátom . Treba sa dobre pripraviť na pohovor a priniesť potrebné dokumenty so sebou , vrátane DS-160 potvrdzovacej stránky, dokladu o zaplatení poplatku za vízum, pasu, prijímajúceho listu a jednej fotografie.

Budete tiež potrebovať ďalšie doklady, ako napríklad bankové výpisy preukazujúce dostatok finančných prostriedkov na Vašom účte , čestné vyhlásenie o podpore, zmluva o nájme atď. Majte na pamäti , že ak sa pokúsite predložiť falošné doklady, bude Vaša žiadosť o vízum zamietnutá.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>