Enter your zip code here

Ako začať podnikať v USA?

Ako začať podnikať v USA?

Začať podnikať  v USA, nie je tak zložité, ako by sa mohlo zdať. Avšak, proces zahŕňa veľa plánovania a implementácie dôležitých finančných rozhodnutí. Okrem toho, budete musieť naraz uskutočniť rad právnych činností. Ale ak neviete, čo by ste mohli získať, tak tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu začať.

Môžete začať podnikať v Spojených štátov bez víz?

Cudzí štátni príslušníci majú možnosť založiť vlastný podnik v USA. Ale budete musieť získať nárok na udelenie víza, ako je E-2 alebo L-1 tak, aby ste mohli začať. Narazíte na rôzne osoby, ktorí získali víza vďaka ich existujúcemu biznisu v USA.

Pokiaľ budete mať kapitál a obchodný plán po ruke, je vysoko nepravdepodobné, že budete mať nejaké problémy so získaním niektorého z uvedených víz. Avšak, musíte byť opatrní, a stále spĺňať podmienky na splnenie svojich požiadaviek. Po tom, ako ste kvalifikovaný, a ak sa vám podarilo splniť tieto požiadavky, bude to jednoduchšie pre vás a vašu rodinu získať občianstvo v USA.

Vytvorte životaschopný podnikateľský plán

Neexistuje žiadny spôsob, ako by ste mohli začať podnikať v USA bez podnikateľského plánu. Budete musieť využiť všetky nástroje, ktoré budete mať k dispozícii na jeho vytvorenie. Tento plán vás bude viesť po vašej podnikateľskej ceste ukáže vám cestu, aby ste svoj podnik dokázali úspešne riadiť. Je to základný plán, ktorý naplánuje váš biznis na 3-5 rokov dopredu.

Ideálne miesto na podnikanie

Voľba ideálneho miesta na podnikanie je jedným z najťažších rozhodnutí, ktoré vlastník firmy musí urobiť. Nielen, že si vyžaduje presné plánovanie, ale budete musieť preskúmať a pozrieť sa na niekoľko dôležitých faktorov naraz. To zahŕňa štúdium demografie, plánovanie rozpočtu, určovanie rozsahu konkurencie a vyhodnocovanie vášho dodávateľského reťazca. Rovnako tak je dôležité, aby ste pochopili zákony a predpisy, ktoré sa vzťahujú v daných oblastiach. Tieto zákony sa môžu líšiť v každom štátu, ale musíte chrániť svoje najlepšie záujmy dodržiavať každý z nich.

Financovanie vášho podnikania

Budete potrebovať kapitál, aby ste mohli  začať s prevádzkou podniku. V podstate, tieto prostriedky zohrávajú dôležitú úlohu v udržaní svojho biznisu v dennej prevádzke. Pokiaľ nemáte potrebné financie, bolo by múdre, aby ste zvážili iné možnosti, ktoré sú spojené s rôznymi úverovými programami. Avšak, je pre vás dôležité naštudovať si každý program s cieľom zistiť, či ho môžete splatiť v potrebnom časovom období.

Forma obchodnej spoločnosti

Pri začatí nového podnikania, sa budete musieť rozhodnúť, akú formu obchodnej spoločnosti chcete vytvoriť. Existuje mnoho foriem podnikania, ako je partnerstvo a individuálnym vlastníctva a majú vplyv na daňové priznanie, ktoré je potrebné do vyplniť.

Registrujte váš podnik

Stojí za zmienku, že pomenovanie nového podniku je veľmi dôležité. Ak sa rozhodnete pomenovať vašu firmu, bez mena vašej osoby, potom sa budete musieť zaregistrovať u príslušných orgánov. Môžete zaregistrovať  názov prostredníctvom štátnej správy alebo v kancelárii okresného úradníka.

Získajte daňové identifikačné číslo

Identifikačné číslo zamestnávateľa (EIN) je označované ako federálne daňové identifikačné číslo a slúži na identifikáciu podniku a jeho operácií. Existuje mnoho spôsobov, ktorými  môžete požiadať o EIN, ktorý zahŕňa registráciu cez IRS.

Miestne a štátne dane

Na rozdiel od obchodných daní, ktoré musia byť splnené kvôli požiadavkám federálnej vlády, budete musieť tiež zaplatiť nejaké miestne a štátne dane. Ako už bolo spomenuté predtým, každý štát a jeho zákony sa môžu líšiť. To isté možno povedať o ich politikách a daňových zákonoch. Ak máte požadované znalosti, budete mať možnosť vyhnúť sa, do budúcna, mnohým problémom.

Získajte požadované obchodné povolenie a licenciu

Jediný spôsob, ako môžete začať podnikať legálne, je tak, že získate požadované štátne a federálne povolenia a licencie. V závislosti na prevádzke a charakteru podnikania sa môžu povolenia alebo licencie, ktoré musia byť získané líšiť. Napríklad, podniky predávajúce strelné zbrane, alebo alkohol budú potrebovať povolenie. Vďaka tomu je dôležité, aby ste zistili, ktoré povolenia vplývajú na vaše podnikanie a ako ich môžete splniť.

Ak sa budete riadiť týmito bodmi, zistíte, že začať nové podnikanie v USA je jednoduchšie, než ste si mysleli. Ak sa však nachádzate v ťažkej situácii, bolo by múdre nájsť a požiadať o pomoc odborníka, ktorý by vám mohol pomôcť s daným procesom.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>