Enter your zip code here

Ako získať zelenú kartu prostredníctvom manželstva?

???????????

Ako získať zelenú kartu prostredníctvom manželstva?

Manželstvo je jedným z najlepších spôsobov, ako získať občianstvo v USA. Vzhľadom k tomu, že zákon považuje manžela/ manželku za priameho príbuzného, je to rýchly spôsob ako zákonne získať trvalý pobyt. Okrem toho, nie sú tu žiadne obmedzenia týkajúce sa počtu ľudí, ktorí môžu získať trvalý pobyt prostredníctvom manželstva s občanom USA. Ak sa chcete dozvedieť viac o získaní zelenej karty prostredníctvom manželstva, tak čítajte ďalej.

Proces získania

Tento proces nie je taký zložitý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Občan USA musí za svojho manžela/ manželku podať žiadosť  I-130. V prípade, že manžel/ manželka vstúpil do USA legálne, proces je veľmi jednoduchý. Ale on / ona bude stále ešte potrebovať podať návrh na úpravu statusu prostredníctvom žiadosti I-485. Táto požiadavka musí byť splnená manželom/ manželkou narodenou v zahraničí  bez toho, aby opustila USA.

Do 90 dní manžel/manželka dostane autorizačný dokument. Navyše, on/a môže mať tiež nárok na Advance Parole Documment tak, aby mohol cestovať do zahraničia. Avšak, v prípade, že jedinec vstúpil do USA ilegálne, on / ona bude musieť žiadať o zelenú kartu z ich rodnej zeme.

Aj keď je to efektívny spôsob, ako získať trvalý pobyt, jednotlivci budú musieť preukázať pravosť ich manželstva. Je to jednoduché dokázať, ak sa svadobná hostina konala v kruhu príbuzných a rodiny, prostredníctvom ktorých si to bude možné overiť. Okrem toho, manželstvo môže byť tiež potvrdené v prípade, že pár vlastní spoločný majetok, alebo má dieťa.

V prípade, že pár bol zosobášený menej ako dva roky, bude zelená karta platná po dobu dvoch rokov. Pred vypršaním zelenej karty, bude pár musieť podať žiadosť I-751 na predĺženie zelenej karty o desať rokov.

Vypĺňanie v USA vs. vypĺňanie na konzuláte

Ako už bolo spomenuté, ak je manžel/ manželka prítomná v USA, on / ona bude musieť zmeniť jeho / jej status bez opustenia USA. Ale ak žijú v zahraničí, budú musieť podstúpiť spracovanie na konzuláte. problémom  je určiť, ktorý spôsob prinesie požadované výsledky. Pre lepšie pochopenie týchto dvoch možností, vezmime do úvahy nasledujúce faktory:

Konzulát

 • Je to rýchlejšie ako podanie v USA, šesť až dvanásť mesiacov je zvyčajne potrebných, akonáhle budú počty prisťahovalcov o vízum k dispozícii.
 • manžel/ manželka narodená v cudzine sa nemôžu usilovať o zamestnanie, zatiaľ čo sa ich žiadosť spracováva.
 • lekárska prehliadka, policajná správa a pohovor na konzuláte v zahraničí sú povinné.
 • Spracovanie musí byť vykonané v konzulárnom úrade USA a národnom vízovom centre v krajine narodenia.
 • manžel musí byť prítomný v USA počas podania žiadosti I-485.
 • jedinec bude musieť mať jeho / jej odtlačky prstov v kancelárii USCIS. Lekárska prehliadka overeným lekárom v USA je povinná pre dokončenie procesu.
 • jedinec môže žiadať o pracovné povolenie a zatiaľ čo sa žiadosť spracováva.
 • Tento proces môže trvať veľa času. Môžete očakávať jeden až dva roky, kým bude žiadosť vybavená.

Podanie v USA

 • manžel musí byť prítomný v USA počas podania žiadosti I-485.
 • jedinec bude musieť mať jeho / jej odtlačky prstov v kancelárii USCIS. Lekárska prehliadka overeným lekárom v USA je povinná pre dokončenie procesu.
 • jedinec môže žiadať o pracovné povolenie a zatiaľ čo sa žiadosť spracováva.
 • Tento proces môže trvať veľa času. Môžete očakávať jeden až dva roky, kým bude žiadosť vybavená.

Musíte pamätať na to, že pár bude musieť okamžite podať žiadosť o zelenú kartu. Potom, čo manžel alebo manželka, ktorá sa narodila mimo USA sa stane americkým občanom, bude jednoduchšie pre ňu/ neho aktualizovať petíciu. Ale je dôležité, aby sa žiadosť podala čo najskôr, pretože oneskorenie spomalí samotný proces.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

1 Comment

 1. Dobry den, chcela by som sa spytat:
  Priatel sa narodil v CR, a pred mesiacom skladal prislub USA, a dostal americke obcianstvo.
  Je nejaka doba cakania, alebo kedykolvek by sme sa mohli zosobasit, a nasou svadbou, by som mohla dostat zelenu kartu?
  Dakujem za odpoved.
  Majka

  Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>