Enter your zip code here

Aký je rozdiel medzi E-2 investorskými vízami a E-1 obchodnými vízami?

 

E2 and E1 visa

Aký je rozdiel medzi E-2 investorskými vízami a E-1 obchodnými vízami?

Oba typy víz, E-1 obchodné a E-2 investorské, umožňujú cudzincom realizovať alebo rozšíriť svoje podnikanie v USA. Avšak existuje niekoľko rozdielov medzi E-1 obchodnými vízami a E-2 investorskými vízami.

  • E-2 víza sú neimigračné víza, ktoré umožňujú zahraničným fyzickým osobám vstúpiť a pracovať na území Spojených štátov amerických. Tento druh víz je založený na základe žiadateľových investícií, ktoré bude regulovať v USA. E-1 víza sú tiež neimigračné víza. Umožňujú vstúpiť zahraničným fyzickým osobám zmluvných štátov  na územie USA. E-1 víza umožňujú cudzincom realizovať obchodovanie v USA.
  • Ak chcete požiadať o E-2 investorské víza, musíte byť investorom alebo správcom investícií. Naopak, ak chcete požiadať o E-1 obchodné víza musíte byť  nevyhnutným zamestnancom. V takomto prípade nemusíte byť investorom.
  • E-1 obchodné víza sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú víza, ktoré by im umožnili založiť spoločnosť a rozšíriť podnikanie v USA. Naopak, E-2 investorské víza sú vhodné pre tých, ktorí chcú založiť podnik v USA.
  • Vrámci E-1 obchodných víz podnikanie je totožné s pojmom “medzinárodné obchodovanie”. V tomto prípade obchodovanie znamená medzinárodné sprostredkovanie služieb, technológií a produktov. Na druhej strane pre E-2 investorské víza neplatia takéto obmedzenia.
  • Pre E-1 víza nie je stanovená suma v dolároch, ktorá je potrebná na splnenie podmienky na podanie žiadosti o víza. Naopak, pre E-2 víza platí, že investície nižšej sumy ako je 100,000 $ si vyžadujú dôrazné zváženie, či Vám víza E-2 budú poskytnuté.

 

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

130406162708

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>