Enter your zip code here

Americká “pôrodná” turistika

Americká “pôrodná” turistika

Tento druh americkej pôrodnej turistiky sa vzťahuje na ženy, ktoré pochádzajú z iných krajín a do USA zámerne prichádzajú na základe turistického B2 víza s úmysľom porodiť na americkej pôde ich dieťa. Keď sa dieťa narodí na americkej pôde, podľa zákona, dostane americké občianstvo.Od roku 2000 v USA porodilo dieťa 7719 matiek, ktoré žijú v zahraničí. Z uvedených čísiel vyplýva, že tento nárast je od roku 2000 takmer 55 percent.

Napriek tomu, že tento druh turistiky nie je v USA pritozákonný, pri vstupe do USA mnohé ženy imigračnému úradníkovi nehovoria pravdu. V prípade, že osoba pri vstupe do USA klame imigračnému úradníkovi, takýmto konaním sa dopúšta federálneho zločinu. Avšak preukázať skutkovú podstatu tohto zločinu býva veľmi obtiažne a takmer nemožné.

Nadobudnutie občianstva narodením zaviedlo USA v roku 1868. Túto imigračnú politiku USA a Kanada dodnes vehementne obhajuje. Je však kontroverzné, či narodenie dieťata osobe, ktorá nemá s USA nič spoločné obohacuje krajinu ako takú. Imigrační experti v tomto nemajú jasno. USA bola vždy založená na rôznorodosti narodností, ideaí,aťd. Zamedziť nadobudnutie občianstva narodením by sa mohlo považovať za zamedzenie slobody pohybu a pobytu, ktoré patria medzi základné fundamentálne práva jednotlivca.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

1 Comment

  1. ミュウミュウ カードケース

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>