Enter your zip code here

Americký sen

Americký sen cez “vysnený” zákon.

Dream Act je návrh federálneho zákona v USA, ktorý by mal otvoriť cestu legalizácie imigračného statusu všetkým študentom, ktorí sú v USA nelegalizovaní, ale študujú na amerických vysokých školách a univerzitách, alebo slúžia v americkej armáde. Cieľom zákona je pomôcť mladým ambicióznym ľudom, ktorí sa dostali do USA a v krajine zotrvávajú už niekoľko rokov, čím sa stali takmer “američanmi”, a jediné čo im k zlegálneniu pobytu chýba je americké občianstvo, alebo zelená karta potvrdzujúca americkú rezidenciu.

Nakoľko Dream Act ešte nebol kongresom doposiaľ schválený, jednotlivé americké štaty našli cestu ako výjsť v ústrety mladej študujúcej generácii, ktorá síce má krásne ambície ale obrie školné poplatky bránia realizácii ich ambicióznych snov.

Americké školy často uvádzajú školné poplatky v dvoch kategóriách. Prvá kategória sa týka poplatkov pre domácich a rezidentov konkrétneho štátu, čize osoby ktoré majú trvalý pobyt v tom ktorom štáte. Druhá kategória tvoria poplatky pre tzv. out of state students, čiže študentov, ktorí majú trvalý pobyt v inom štáte ako je štát, v ktorom je škola umiestnená.

13 amerických štátov sa rozhodlo, že dopomôže spomínaným nelegalizovaným študentom v realizácií ich štúdia tým, že zavedie rovnaké poplatky pre domácich študentov a nelegalizovaných mladých ľudí, obdobou Dream Act zákona platného len v týchto 13 štátoch.  Texas, California, a Nové Mexiko zašlo ešte ďalej a  umožní spomenutým študentom obdržať vládne dotácie na podporu ich štúdia v týchto 3 štátoch. V New Yorku sa v týchto dňoch rozhoduje, či podobnú reguláciu  bude štát aplikovať.

Naplňte si svoj americký sen a študujte na americkej škole už dnes!

Páčil sa vám tento príspevok?

 • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
 • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
 • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

3 Comments

 1. Hi there, You have done a fantastic job. I will definitely digg it and personally
  recommend to my friends. I’m confident they will be benefited from this site.

  Reply
 2. Good day! I could have sworn I’ve been to this site before
  but after browsing through some of the post I realized it’s new to me.
  Nonetheless, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

  Reply
 3. What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have discovered It absolutely helpful and it has aided me out loads.
  I am hoping to give a contribution & help different users like its helped me.

  Good job.

  Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>