Enter your zip code here

B1 “pracovné” víza náhrada za H1B víza

B1 “pracovné” víza náhrada za H1B víza 

Plánujete pracovnú cestu do USA na základe dočasného projektu, v ktorom budete osobne participovať? B1 pracovné vízum je užitočné v prípade, keď americká spoločnosť potrebuje využiť na krátkodobý projekt zamestnancov zahraničnej pobočky spoločnosti,  alebo zamestnancov cudzej zahraničnej spoločnosti na časovo obmedzenú dobu na vykonanie špecifického projektu pre americkú spoločnosť.

B1 pracovné víza sa vydávajú na dobu určitú, pokiaľ trvá daný projekt. Obyčajne táto doba býva 6 mesiacov. V porovnaní s tým, H1B víza sa vydáva na dobu 3 rokov s možnosťou opätovného predĺženia o ďalšie 3 roky.

Spôsobilosť žiadateľa o B1 pracovné víza

Ak sú splnené nasledujúce kritériá, je možné pre prácu v USA získať vízum B1

• Ekvivalent amerického bakalárskeho titulu.

• Plánujete vykonávať prácu zahrnutú v H-1B kategórii. Inými slovami, Vaša práca musí obsahovať určitú špecializáciu.

• Vaša úloha je krátkodobého charakteru.

• Neobdržíte žiadny plat alebo kompenzáciu od amerického zdroja. Avšak stále môžete získať financie na príležitostné cestovné výdavky alebo ubytovanie.

• Ste stály zamestnanec u zahraničného zamestnávateľa a budete ním následne vyplatený.

Ďalšie požiadavky na B1 pracovné víza

• Pri vízovom rozhovore je potrebné predložiť list od zahraničného zamestnávateľa, v ktorom bude špecifikovaná povaha práce, doba a platové ohodnotenie.

• Ak sa Váš zamestnávateľ zúčastňuje Business Executive Program (BEP), tieto detaily môžu byť uvedené aj v sprievodnom liste BEP.

• Je nutné počítať so zvýšeným preverovaním Vašej žiadosti konzulom oproti klasickej vízovej žiadosti.

• Mal by ste mať pri sebe rovnaké dokumenty pri vstupe do krajiny a prípadne byť schopný vysvetliť cieľ svojho pobytu a zdroj Vašej odmeny.

• Na toto vízum sa vzťahujú všetky klasické požiadavky týkajúce sa víza B-1 ako je spôsobilosť, silné väzby k zemi pôvodu a pod.

• Ak dostanete víza B-1 určené k opakovanému vstupu, je možné ho neskôr využiť aj pre bežné aktivity spojené s vízami B-1.

Ak ste dostali klasické B1 víza, buďte opatrní a nevykonávajte žiadnu prácu, ktorá by mohla byť považovaná za zamestnanecký záväzok. Majte na pamäti, že je ilegálne pracovať v rámci víza B-1. Následkom tohto konania Vaše vízum bude zrušené a budete deportovaní. Navyše, budete čeliť zásadným ťažkostiam v získanie víza v budúcnosti.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

1 Comment

  1. B1 víza su riešením pre tých, ktorí chcú vycestovať do USA dočasne a majú v pláne sa zamestnať. Nakoľko získanie H1B víz je náročné jednak pre zamestnavateľa, ktorý sa zaviaže platiť tabuľkový plat pre zamestnanca, taktiež sú tieto víza náročné pre žiadateľa, ktorý musí spĺňať kritériá ako napr. vysokoškolské vzdelanie 1.stupňa z US univerzity, rozsiahlu pracovnú skúsenosť z danej oblasti.
    Treba mať na pamäti, že B1 pracovné víza sa vydáva na kratšiu dobu ako H1B, čiže nie sú úplne náhradou pre tieto účely. Napr. B1 sa vydávajú na 6 mesiacov maximálne a H1B na 3 roky s možnosťou predĺženia.

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>