Enter your zip code here

Bezvízové cestovanie do USA

Bezvízové cestovanie do USA

Bezvízové cestovanie do USA je už od roku 2008 realitou aj pre občanov SR. ESTA (Electronic System for Travel Authorization) umožňuje slovákom vycestovať do USA na dobu 90 dní bez toho aby žiadali o vstupné vízum do USA na americkej ambasáde v Bratislave.

Základnou podmienkou pre cestovanie cez ESTA program je biometrický pas, ktorý slovenské úrady vystavujú žiadateľom už od januára 2008. Pri ceste do USA by sa cestujúci mali registrovať do online ESTA systému minimálne 72 hodín pred odletom. Následne ich autorizácia bude platná počas 2 rokov, ktorá im umožňuje niekoľkonásobný vstup do USA. Treba brať do úvahy, že cestujúci môžu vstúpiť do USA pomocou ESTA autorizácie len za účelom turistiky, služobnej cesty, alebo prestupu v krajine. V prípade, že máte záujem o štúdium, alebo prácu v USA, je potrebné obdržať pracovné alebo študentské vízum. Poplatok za ESTA je v súčastnosti $14. V prípade, že Vám bola authorizácia zamietnutá, kontaktujte prosím ambasádu USA v Bratislave.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

1 Comment

  1. DObry den, chcela by som sa spytat ako postupovat ak by som chcela ist na dovolenku do USA, na 2-3 tyzdne max co k tomu potrebujem a ako mam postupovat? kde sa mam registrovat, ako s vizami?dakujem

    Hello, i would like to ask, that what do I have to do, what do I need, where to register, where to ask for visa etc …if I wanna go to USA, for holiday for max 2-3 weeks.thank you.

    Anna

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>