Enter your zip code here

Biometrický pas v programe ESTA

Biometrický pas v programe ESTA

Žiadatelia o Visa Waiver Program musia podľa zákona Spojených štátov amerických pre uľahčenie identifikácie cestujúcich a zabránenie zneužitiu imigračného prístupu vlastniť tzn. Biometrický pas.

Biometrický pas je cestovný pas s prístrojovo čitateľnou zónou na strane s biografickými údajmi.

Pas nesmie byť vydaný pred 26. októbrom 2005 a musí obsahovať digitálnu fotografiu.  V prípade že bol pas vydaný 26. októbra 2006 alebo neskôr, musí byť vedený v elektronickej podobe s digitálnym čipom obsahujúcim biometrické informácie o vlastníkovi. Zjednodušene povedané, ide o cestovný pas obsahujúci Vaše biometrické údaje, obsahujúce okrem iného aj zobrazenie tváre a odtlačky prstov.

Ďalšie požiadavky týkajúceho sa Visa Waiver Programu sa vzťahujú ku konkrétnym krajinám. Napr. občania Veľkej Británie cestujúcich do Spojených štátov v rámci Visa Waiver programu musí predložiť platné informácie o svojom pravom bydlisku na území Spojených štátov. Rovnako tak obyvatelia Slovenskej republiky musia predložiť platný biometrický pas s červeným obalom.

Ako spoznať že vlastníte biometrický pas?

  • 1. Je nutné skontrolovať dátum vydania pasu – musí byť vydaný po 1. septembri 2006
  • 2. strana pasu, ktorá obsahuje biografické informácie je vyrobená z tuhého plastu
  • 3. Na prednej strane pasu (na doskovom obale) by mal byť k nájdeniu medzinárodný symbol označujúci biometrický pas

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>