Enter your zip code here

Bude imigračná reforma zrušená Republikánskou časťou snemovne?

Bude imigračná reforma zrušená Republikánskou časťou snemovne?

Najväčšia zmena amerických imigračných zákonov si získala pozitívny prístup v senátne komisii, ale existuje veľká šanca, že bude zamietnutá Republikánmi hlasmi. 

Republikáni pochybujú o pozitívnom efekte zákona týkajúceho sa zlegalizovania hispánskej menšiny. Mnohí z nich tiež veria,  že amnestie pre 11 miliónov nelegálnych imigrantov je skrátka zlým rozhodnutím. Jednou z možností je, že bude Snemovňa hlasovať pre “umiernenejší” program reformy, ktorá bude obsahovať viac víz pre kvalifikovaných pracovníkov. Avšak to nebude riešením pre nelegálnych imigrantov nachádzajúcich sa na území Spojených štátov. Oproti tomu sa Demokrati aj niektorí Republikáni zhodujú, že návrh na reformu neobsahujúce riešenie tohto problému nemá veľkú šancu na prijatie.

Niektorí republikánski zákonodarcovia sú toho názoru, že aj keby z prijatia zákona získala Strana voličskú podporu, nie je žiadny ďalší dôvod pre prijatie inak neprijateľnej reformy.

“Nemyslím si, že by sme sa mali obávať o politický vplyv ale skôr o najlepšie záujmy Ameriky, okrem toho v našej krajine nechcem ľudí, ktorí nedodržujú jej zákony,” povedal republikánsky poslanec Brooks z Alabamy.

Tento negatívny postoj môže prijatie Bielym Domom podporovanej reformy pred Senátom ohroziť. Pomer v komore je momentálne v prospech Demokratov 55-45.

Republikáni kontrolujú Snemovňu s pomerom 233-201 a jedným voľným miestom. Väčšina republikánov tradične stojí v opozícii k prijatiu reformy ako formy amnestie pre právo porušujúcich nelegálnych imigrantov. Návrh prijatý Komisiou 13. 5. 2013 s podporou troch republikánov obsahuje 13 rokov dlhú cestu k občianstvu pre nelegálnych imigrantov v prípade, že budú platiť dane, poplatky, naučia sa anglicky, nájdu si prácu a budú mať čistý trestný register.

Niektorí republikánski stratégovia tvrdia, že strana získa veľa hlasov medzi Hispánami jednoducho podporou imigračnej reformy. Ale väčšina sa domnieva, že je dôležité sa vyvarovať anti-hispánskeho a antiimigračního prístupu, aby si vôbec mohli voličskú základňu medzi Hispáncami vydobyť.

Podľa výskumu Washington Post-ABC z 24. mája 2013 podporuje 58 percent Američanov nový spôsob na získanie občianstva nelegálnym imigrantov, avšak 52 percent republikánov je proti.

Medzi týmito republikánmi sa nachádza 67 percent, ktorí tvrdia, že by nemohli podporiť kongresového kandidáta, ktorý by hlasoval za. V súčasnej dobe sa očakáva, že návrh (vytvorený štyrmi Demokratmi a štyrmi Republikánmi) prejde Senátom, ktorý je kontrolovaný Demokratmi v pomere 55-45. Potom sa bude pokračovať cez Snemovňu.

“Myslím si, že Snemovňa reformu podporí,” povedal poslanec Lamar Smith, Republikán z Texasu. “Ale pochybujem, že bude obsahovať cestu k občianstvu pre nelegálnych imigrantov.”

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>