Enter your zip code here

Čo znamená “významná investícia” pri podaní žiadosti o investorské víza?

erfolgreiche-teamarbeit

Čo znamená “významná investícia” pri podaní žiadosti o investorské víza?

Ak žijete v zmluvnej krajine, podnikáte v Spojených štátoch a ste osobou, ktorá spravuje alebo kontroluje investície, budete potrebovať E-2 investorské vízum. S týmto vízom, môžete zostať v Spojených štátoch  a viesť vaše podnikanie, avšak každých 5 rokov budete musieť Vaše víza obnoviť, a to bez obmedzenia. Takže ak si Vaše podnikanie vyžaduje zostať v Spojených štátoch viac než desať rokov, je to v poriadku iba dovtedy, kým budete postupovať podľa pravidiel a požiadaviek pre rozšírenie Vášho E-2 víza.

Vrámci E-2 investorských víz, je veľmi dôležitý pojem “významné investície”. V závislosti od podnikania, investície môžu ale aj nemusia byť považované za významné. Táto špecifikácia je často stanovená prípad od prípadu, a existujú rozdielne názory na to, ako zistiť, či investícia je významná.

Zvyčajne sa vyhodnocuje celková hodnota podniku alebo obchodu, s cieľom určenia investícií za významné alebo nie. Z pochopiteľných dôvodov, čím väčšie investície, tým je väčšia je šanca na získanie povolenia pre významný investičný status. Existujú odborníci, ktorí sa domnievajú, že každá suma nižšia ako 25.000 dolárov (väčšinou pre sektor služieb), môžete získať značný investičný súhlas, zatiaľ čo iní tvrdia, že suma vyššia ako 200.000 dolár má väčšiu šancu na schválenie.

Všeobecne možno povedať, že E-2 investícia, ktorá je považovaná za profitujúcu – ak jej  celková hodnota je v priamom protiklade k podielu investícií – získa status významnej investície. Spoločný vzorec pre to je nasledujúci: 25 % pre podnikanie v celkovej hodnote ktoré presahuje 3.000.000 amerických dolárov; 50 % v celkovej obchodnej hodnote ktoré je medzi 500.000 dolármi a 3.000.000 dolármi a 75 % pre podnikanie celkovej hodnoty, ktorá je nižšia než 500.000 dolárov.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>