Enter your zip code here

Deportácia v USA

Deportácia v USA 

Nová správa od ICE (Immigration and Customs Enforcement) konštatuje, že od januára 2011 do júna 2011 bolo z USA deportovaných 46,000 imigrantov, ktorí majú aspoň jedno dieťa, ktoré je americkým občanom. V situáciách, kde rodičia amerického maloletého dieťaťa sú násilne deportovaní, rodiny čelia náročným rozhodnutiam či bude rodina rozdelená, alebo či budú ich americké deti de facto deportované s rodičmi. Z uvedeného vyplýva, že narodenie dieťaťa v USA, čím sa dieťa stáva automaticky americkým občanom, nezaručuje jeho rodičovi legálny status podľa amerického imigračného práva. 

Tieto čísla sú radikálne vyššie v porovnaní so správou z roku 2009, ktorá uvádza, že z USA bolo deportovaných 100,000 rodičov amerických detí v období od roku 1998 do roku 2007. Vplyv deportácie je zničujúci nielen pre deti a ich rodičov, ale aj pre daňových poplatníkov. V správe z januára 2012 vydanej ARS (the Applied Research Center) sa uvádza, že okolo 5100 detí, ktorých rodičia boli deportovaní, skončilo v pestúnskej starostlivosti potom ako ich rodičia boli zadržaní alebo vyhostení z krajiny.

Mnohí ľudia v súčastnosti pevne dúfajú, že nové nedávno prijaté pokyny zohľadnujúce poľahčujúce okolnosti,  akými štátny zástupcovia rozhodujú v procese deportácie, umožnia mnohým rodinám zostať spolu v USA. Príkladom poľahčujúcej okolnosti a dôvodom na zastavenie deportácie osoby je, ak osoba preukáže že v USA žije dlhú dobu, má väzby voči krajine, nedopustila sa žiadnej trestnej činnosti, a spĺňa ďaľšie zákonom stanovené podmienky.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>