Enter your zip code here

Dočasné pracovné osvedčenie pre H-2B pracovníka

pix_gal1

Dočasné pracovné osvedčenie pre H-2B pracovníka

H-2B vízový program umožňuje zahraničným neprisťahovaleckým pracovníkom zastávať pracovné miesta, s výnimkou práce v poľnohospodárstve. Pred podaním žiadosti o zaradenie k H-2B od USCIS, musí váš potenciálny zamestnávateľ žiadať a získať dočasné pracovné osvedčenie z amerického ministerstva práce. Ako sme sľúbili v minulom príspevku, dnes sa bližšie pozrieme ako postupovať pri podaní žiadosti o takéto osvedčenie.

Pred podaním žiadosti musíte vy a váš zamestnávateľ splniť určité požiadavky. Po prvé, zamestnávateľ musí získať prevažné stanovenie mzdy z úradu National

Prevailing Wage Center. Tento úrad zistí vašu mzdovú sadzbu pre vaše budúce zamestnanie. Je potrebné zabezpečiť, aby najímanie zahraničných pracovníkov nemalo nepriaznivý vplyv na mzdy a pracovné podmienky amerických pracovníkov, ktorí sú na podobných pozíciách. Uistite sa, že takéto stanovenie mzdy je platné ku dňu začatia vašej činnosti alebo ku dňu podania pracovného osvedčenia.

Ďalším krokom v tomto procese je nábor. Nie viac ako 120 kalendárnych dní pred dátumom potreby, váš potenciálny zamestnávateľ by mal podať pracovnú ponuku na pracovný úrad  State Workforce Agency. Pracovná ponuka musí byť dostupná pre nábor zamestnancov minimálne počas 10 dní. Zamestnávateľ by mal zverejniť aj dve tlačové reklamy na pracovnú pozíciu, z ktorých jedna musí byť v nedeľu.

Posledným krokom je podanie žiadosti o dočasnom pracovnom osvedčení na úrad Chicago National Processing Center (NPC), a to buď elektronicky alebo poštou. Okrem žiadosti, čo je v podstate ETA Form 9142, váš zamestnávateľ by mal zaslať tiež ETA formulár 9142 – Prílohu B, správu o nábore a všetku platnú podpornú dokumentáciu. Aj keď právne predpisy neuvádzajú presný dátum, kedy môže zamestnávateľ podať žiadosť, avšak je definovaný najskôr dátumom vyhotovenia náboru. To nemôže byť skôr ako dva kalendárne dni po poslednom dni, kedy bola zverejnená pracovná ponuka a nie skôr ako päť kalendárnych dní po poslednej zverejnenej reklamy. Až potom môžete podať žiadosť s ďalšiu dokumentáciu a čakať na rozhodnutie NPC.

Klikni sem a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>