Enter your zip code here

E-11 Imigračné víza

E-11 Imigračné víza

Imigračné víza E-11 sú známe ako zelené karty, ktoré sa dajú získať cez vlastnú písomnú žiadosť.
V rámci konkrétnej klasifikácie pre imigrujícich pracovníkov bola odstránená povinnosť mať nejakú pracovnú ponuku a bola pridaná možnosť, kedy si môže žiadateľ zvoliť variantu písomnej žiadosti, kedy zamestnávateľ nemusí byť sponzorom žiadateľa. Všeobecne patrí do tejto kategórie nasledujúce:

  • Tí žiadatelia, ktorí majú nezvyčajné vedomosti v rôznych druhoch vedy, umenia, obchodu, vzdelania alebo športu (E-11)
  • Tí žiadatelia, ktorí dostali NIW (Program Národného Záujmu) (E21)

Žiadatelia, ktorí nespadajú do týchto kategórií nemusia získať možnosť o samostatné spísanie žiadosti, ale ich snaha o získanie zelenej karty by súvisela s ich prípadným zamestnaním v USA. Pre iné možnosti týkajúce sa zelenej karty v závislosti na zamestnaní sa záujemcovia môžu pozrieť na rôzne internetové stránky poskytujúce detailné informácie týkajúce sa získania zelenej karty cez potenciálne pracovné ponuky a investičné príležitosti atď.

Za žiadateľa disponujúceho špeciálnymi zručnosťami alebo výnimočným talentom sú všeobecne považovaní tí, ktorí sú bezpochyby považovaní za vynikajúcich vo svojich odboroch. Vďaka tomu sa jedná o iba limitovaný okruh uchádzačov. Jedná sa napríklad o držiteľa Nobelovej ceny, známych atlétov alebo športové osobnosti rovnako ako ďalšie osobnosti, ktoré získali vo svojich odboroch svetoznáme ocenenia.

Proces žiadosti pre žiadateľa so sídlom mimo Spojených Štátov

Ak nie ste občanom Spojených štátov, môžete získať právo na permanentný pobyt cez podanie žiadosti na ambasáde, kým budete žiť mimo USA. Tento proces žiadosti zahŕňa spoluprácu USCIS a úradu daného štátu na vydanie formulára I-140, “Imigračná žiadosť cudzieho pracovníka”, čo je prvý krok k získaniu víza.

Proces žiadosti pre žiadateľa so sídlom v Spojených Štátoch

Ak žijete v Spojených štátoch, máte možnosť stať sa “plnohodnotným” obyvateľom Štátov cez prehodnotenie vášho statusu, zatiaľ čo zotrváte v Spojených štátoch. Akonáhle budete mať plne schválený formulár I-140, a bude vám pridelené zodpovedajúce číslo víza, môžete pokračovať so svojou žiadosťou cez  skompletizovanie “Žiadosti o registráciu permanentnej rezidencie” alebo prehodnotenie štatútu na formulári I-485, vyhlasujúceho Vás za právoplatného občana Spojených štátov amerických.

Podporujúce dokumenty potrebné na predloženie k formuláru I-485 sú:

  •  Podmienečné vpustenie, kontrola a žiadosť o vstup do USA (Formulár I-94: Záznam o odchode a príchode)
  •  Ak máte schválenú imigračnú žiadosť, pridajte kópiu urobenú USCIS
  •  Dve aktuálne farebné fotografie
  •  Formulár G-325-A: List s vašimi biografickými dátami (vyžadované pre žiadateľov vo veku 14-79 rokov)
  •  Formulár I-693: Vašu správu o zdravotnom stave (Nemusíte predkladať, ak je vaša žiadosť založená na  neprerušenom pobyte v US od roku 1972, alebo ak ste prešiel zdravotnou prehliadkou pri žiadosti o “snubné vízum“)

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>