Enter your zip code here

Deadline poskytnutých H-1B víz môže byť prekročený už 7. apríla 2014!

1c1df7df3a7cb7d91a5d657b7468d94a,37,1

Deadline poskytnutých H-1B víz môže byť prekročený už 7. apríla 2014!

H-1B je neprisťahovalecké vízum, ktoré umožňuje americkým zamestnávateľom dočasne zamestnať zahraničných pracovníkov v špecializovaných profesíjnych oblastiach, ako sú veda, inžinierstvo a programovanie. Súčasný zákon obmedzuje počet udelených víz alebo inak poskytnutých H1-B vízových statusov pre  65.000 cudzích štátnych príslušníkov každý rok. Až 20.000 cudzích štátnych príslušníkov, ktorí majú magisterský alebo vyšší titul z amerických univerzít, sú oslobodení z tohto

obmedzenia. Okrem toho, z tohto obmedzenia sú vylúčení aj H-1B žiadatelia, ktorí pracujú na univerzitách, v neziskových výskumných zariadeniach spojených s univerzitami a vo vládnych výskumných zariadeniach.

USCIS prijíma H-1B žiadosti pre rok 2015 už 1. apríla 2014. Môžete podať H-1B žiadosť nie viac ako šesť mesiacov vopred pred dňom nástupu do zamestnania. Podľa najnovšieho oficiálneho vyhlásenia USCIS očakáva, že hranica pre žiadosti o H1-B vízum bude prekročená 7. apríla 2014. Bude použitý náhodný výber a žiadosti, ktoré nebudú vybraté, budú odmietnuté a vrátené spolu so zaplatenými poplatkami.

Na základe vyššie uvedených aktuálnych informácií, je veľmi dôležité, aby žiadosti o H-1B vízum boli predložené kompletne a správne, aby ste zabránili príliš zdĺhavému procesu. USCIS predpokladá tiež vysoký dopyt po prémiovom spracovaní žiadostí. Vzhľadom k tomu, hranica H-1B vydaných žiadostí môže byť prekročená pravdepodobne v priebehu prvých piatich pracovných dní, v tomto roku proces prémiového spracovania  sa začne nie neskôr ako 28. apríla 2014.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>