Enter your zip code here

Imigrační právnici vítajú senátorský plán na imigračnú reformu

Imigračný právnici vítajú senátorský plán na imigračné reformu

Imigračný právni zástupcovia privítali nový návrh na imigračné reformu pozitívne. Skupina zastúpená oboma politickými stranami sa v pondelok nechala počuť, že vytvorí plán, ktorý umožní “tvrdú, ale férovú cestu k občianstvu neregistrovaným imigrantom.”

Nestranícka nezisková organizácia (Aila) Asociácie amerických imigračných právnikov, skupina viac ako 11 000 imigračných právnikov a profesorov na imigračné právo zverejnila, že by Kongres mal vyjsť v ústrety novým princípom obsiahnutým v Senatorska návrhu. Podľa ich názoru by nová reforma mala uľahčiť cestu k občianstvu a prospieť rodinným väzbám a celkovej americkej ekonomike.

Prezident skupiny Aila Douglas Stump (republikán), sa zaoberá imigračným právom po viac ako 30 rokov v Oklahome, kde sa narodil a vyrástol. V rozhovore pre Guardian minulý mesiac vyhlásil, že ak má byť imigračná reforma efektívna, musí obsahovať čistú cestu k občianstvu.

Plán Baracka Obamu z minulého leta umožnil pobyt v Spojených štátoch neregistrovaným imigrantom pod 30 rokov, ktorí boli privedení do USA svojimi rodičmi pred prekročením 16 rokov. Tento pobyt je umožnený cez obnoviteľné dvojročnej periódy. Avšak podľa Stump toto nie je dostačujúce.

Niektorí imigranti sa v dôsledku ťažkého začlenení vracia do Mexika v nádeji, že získajú vzdelanie alebo prácu. Tým sa prakticky pripravujú o legálny návrat do USA. “Návrat do Mexika je úplnou bezmocnosťou,” tvrdí Stump. “Tu majú priateľov, príležitosti k úspechu. Návratom domov sa vzdávajú. “

Mnoho ľudí je frustrovaní neurčitostí tohto plánu. Stump tvrdí: “Ak mám dvojročné pracovné povolenie, ktoré je každé dva roky obnoviteľné na základe rozhodnutia štátu, je možné, že predĺžené nebude. Aká je ďalej pravdepodobnosť na získanie pôžičky? Preto je vlastníctvo nehnuteľnosti neprijateľné. Vlastníctvo domu je pilier, súvisí so založením rodiny. “

Väčšina neregistrovaných imigrantov môže získať občianstvo iba skrze opustenie USA a uchádzanie sa o zelenú kartu. Ak to urobia, stavia pred seba zákaz návrate po dobu 3 alebo 10 rokov v závislosti od okolností. To necháva 11 miliónov imigrantov v USA s úplnou nevôľou k odchodu.

Ak sa v USA neregistrovaný prisťahovalec nachádza ilegálne dlhšie ako šesť mesiacov a opustí krajinu, nesmie sa vrátiť po dobu 3 rokov. Ak sa tam nachádza dlhšie ako rok, nesmie sa vráti desať rokov. Ak bol prisťahovalec v USA nezákonne po dobu dlhšiu ako jeden rok, opustí USA a opäť sa vráti ilegálne, je mu vstup zakázaný doživotne.

V súčasnej dobe existuje zákon umožňujúci imigrantom s 3 popr. 10-ročným zákazom požiadať o pobyt, ak preukážu “extrémne a nezvyčajné utrpenie” vo svojej krajine.

“Prekvapivo je miera schválení týchto žiadostí vyšší ako 75%, teda veľa ľudí v tejto krajine je schopných takto právo na pobyt získať,” povedal Stump. “Skrátka to nevedia. Myslia si, že je nemožné ho získať. “

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>