Enter your zip code here

Komplexná prisťahovalecká reforma v Spojených štátoch

Komplexná prisťahovalecká reforma v Spojených štátoch

Republikáni zúfalo hľadajúci prijateľný spôsob ako získať volebné hlasy Latinoamerickej menšiny, rovnako ako ostatných imigrantov (známych obrovskou podporou prezidenta Baracka Obamu v minulotýždňových voľbách) dávajú najavo rastúcu nádej na možné dohody týkajúce sa imigračných reforiem v USA.

Avšak, tak ako to väčšinou býva pri väčšine významných otázok, prebiehajúcich vo Washingtone DC, rozhodujúce rozhodnutie vyžaduje jednohlasný súhlas všetkých republikánov, ktorí prudko stoja za svojimi pravicovými postojmi od dôb, čo George W. Bush ukončil svoje druhé prezidentské obdobie.

Pre podporcov imigračnej reformy, dychtivo sledujúcich niekoľko pokusov o riešenie opakovaného zlyhania tohto problému vzniká nová nádej, no napriek tomu stále existuje istý priestor pre skepsu.

Nádej vzkriesili komentáre republikánskeho rečníka Johna Boehnera, ktorý počas svojho minulotýždňového prejavu predniesol svoj pozitívny postoj k myšlienke racionálneho, individuálneho a postupného prístupu, ktorý by mohol časom pomôcť k ochrane hraníc Spojených štátov, vymáhaniu zákona a oprave rozpadajúceho imigrantského systému.

Znovuzrodené impulzy pre dohodu s prezidentom Obamom obleteli Washington už v skoré ráno volieb, keď republikánov vytrhlo z kresiel pri vytriezvení do reality, v ktorej Obama získal okolo 71% hlasov latino americkej menšiny.

Rovnako ako aktuálny finančný úpadok, zmes mechanického zvyšovania daní a výdavkové škrty, ktoré zamestnávajú Washington aj Kongres, imigračné reformy sú taktiež považované za priority číslo 1 pre Biely dom, lídrov v Kongrese, a taktiež aj pre obrovskú a rastúcu biznis komunitu.

Na tomto mieste sa vynára otázka, či republikáni, ktorí v minulosti prijali omnoho tvrdšie postoje ku imigrantskej otázke nájdu s demokratmi a pro-imigračnými aktivistami, ktorí pomohli prezidentovi v znovuzvolení spoločnú reč.

Odborníci sa zhodujú, že existuje niekoľko otázok, ktoré sú jednoduché na vyriešenie a vyžadujú iba malý kompromis oboch strán.

Príkladom môže byť reformácia systému zelených kariet pre vysoko skúsených pracovníkov, podnikateľov a postgraduálnych študentov.

Prijatie známeho Dream Actu je ešte stále, okrem iných reforiem, hlasno diskutované. Značná väčšina z viac než 11-tich miliónov imigrantov, ktorá je nezaregistrovaná by bola stále tvrdo vynechaná, čo posúva problém o krok ďalej od jeho vyriešenia.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>