Enter your zip code here

Krok za krokom ako požiadať o H2B vízum pre sezónnych pracovníkov

images1

Krok za krokom ako požiadať o H2B vízum pre sezónnych pracovníkov

H-2B neprisťahovalecké vízum umožňuje zamestnávateľom najímať zahraničných pracovníkov, ktorí dočasne prichádzajú do Spojených štátov za účelom výkonu dočasnej nepoľnohospodárske práce alebo práce na skrátený úväzok, sezónne a nárazové práce. V minulom článku sme sa venovali prvými krokmi v procese podávania žiadostí, čo predstavuje obdržanie Osvedčenia o práce (TEC) z ministerstva práce. Poďme sa bližšie pozrieť na ďaľšie kroky.

Predstavte si situáciu, že váš potenciálny zamestnávateľ je zábavný park NAOFUN na Floride, práve je v najväčšom zaťažení a potrebuje prevádzkovateľov a manažérov, čo predstavuje presne ten druh práce, ktorý hľadáte. NAOFUN získal Prevailing Wage Determination (prevažujúce určenie mzdy) a podal žiadosť o TEC spolu s dokumentáciou na úrad Chicago National Processing Center (NPC). Po preskúmaní tejto žiadosti, NPC vydá žiadosť o ďalšie informácie, pretože NAOFUN zabudol zahrnúť podpísaný Recruitment Report (záznam z náboru). Po splnení všetkých podmienok podľa NPC a odoslaním záznamu o nábore, NAOFUN bude v žiadosti úspešné.

Ďalším krokom je predloženie formuláru I-129 s originálom TEC spolu s dokumentáciou na úrad USCIS. Odporúčame tiež napísať sprievodný list v ktorom NAOFUN popíše predmet podnikania, povinnosti, ktoré musíte splniť a vysvetliť prečo sa uchádzate o danú pozíciu. NAOFUN by malo predložiť taktiež podpornú dokumentáciu, ktorá preukáže že práca je len dočasná a vy ste tá správna osoba na pozíciu.

Ak všetko pôjde hladko a USCIS schváli žiadosť NAOFUN, potom musíte splniť ešte jeden krok. Ak sa nachádzate mimo USA, budete musieť požiadať o H2B víza na veľvyslanectve USA alebo konzuláte v zahraničí. Až po obdržaní vízovej pečiatky v pase si môžete užívať slnko a zábavu na Floride po dobu niekoľkých mesiacov.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>