Enter your zip code here

Krok za krokom ako požiadať o H2B vízum pre sezónnych pracovníkov

images1

Krok za krokom ako požiadať o H2B vízum pre sezónnych pracovníkov

H-2B neprisťahovalecké vízum umožňuje zamestnávateľom najímať zahraničných pracovníkov, ktorí dočasne prichádzajú do Spojených štátov za účelom výkonu dočasnej nepoľnohospodárske práce alebo práce na skrátený úväzok, sezónne a nárazové práce. V minulom článku sme sa venovali prvými krokmi v procese podávania žiadostí, čo predstavuje obdržanie Osvedčenia o práce (TEC) z ministerstva práce. Poďme sa bližšie pozrieť na ďaľšie kroky.

Predstavte si situáciu, že váš potenciálny zamestnávateľ je zábavný park NAOFUN na Floride, práve je v najväčšom zaťažení a potrebuje prevádzkovateľov a manažérov, čo predstavuje presne ten druh práce, ktorý hľadáte. NAOFUN získal Prevailing Wage Determination (prevažujúce určenie mzdy) a podal žiadosť o TEC spolu s dokumentáciou na úrad Chicago National Processing Center (NPC). Po preskúmaní tejto žiadosti, NPC vydá žiadosť o ďalšie informácie, pretože NAOFUN zabudol zahrnúť podpísaný Recruitment Report (záznam z náboru). Po splnení všetkých podmienok podľa NPC a odoslaním záznamu o nábore, NAOFUN bude v žiadosti úspešné.

Ďalším krokom je predloženie formuláru I-129 s originálom TEC spolu s dokumentáciou na úrad USCIS. Odporúčame tiež napísať sprievodný list v ktorom NAOFUN popíše predmet podnikania, povinnosti, ktoré musíte splniť a vysvetliť prečo sa uchádzate o danú pozíciu. NAOFUN by malo predložiť taktiež podpornú dokumentáciu, ktorá preukáže že práca je len dočasná a vy ste tá správna osoba na pozíciu.

Ak všetko pôjde hladko a USCIS schváli žiadosť NAOFUN, potom musíte splniť ešte jeden krok. Ak sa nachádzate mimo USA, budete musieť požiadať o H2B víza na veľvyslanectve USA alebo konzuláte v zahraničí. Až po obdržaní vízovej pečiatky v pase si môžete užívať slnko a zábavu na Floride po dobu niekoľkých mesiacov.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

1 Comment

  1. Máte zaujímavé články, prečítam si viac.

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>