Enter your zip code here

Kto môže žiadať o J-1 vízum?

3016965-slide-shutterstock10578941011111

Kto môže žiadať o J-1 vízum?

J-1 vízum je neprisťahovalecké vízum určené osobám, ktorí prichádzajú do Spojených štátov pracovať alebo študovať vo výmennom programe. Za účel získania tohto typu víz žiadateľ musí spĺňať nasledujúce požiadavky .

Poistenie:

Žiadateľ by mal mať zdravotné poistenie. Ak účastník nemá zdravotné poistenie, potom sponzor bude musieť pokryť poistenie účastníka .

Jazykové znalosti:

Účastník by mal mať celkom dobré znalosti angličtiny .

Usmernenie:

 

Sponzor musí na úvod usmerniť účastníka. Sponzor musí taktiež správne usmerniť rodinu účastníka, ktorý zostane v USA určitú dobu .

Informácie pred príletom do USA:

Účastník bude musieť byť oboznámený so všetkými potrebnými informáciami  o programe. To je úloha sponzora. Všetky tieto údaje musia byť poskytnuté pred tým, než opustí domovskú krajinu. Účastníci budú tiež musieť byť informovaní o všetkých povinnostiach, ktoré musia splniť počas pobytu v USA.

Žiadatelia by si mali pripraviť nasledovné podporné dokumenty:

  • Musia preukázať, že sú schopní pokryť svoje výdavky počas pobytu v USA, a to napr. ako sú bankovými výpismi alebo čestným vyhlásením o podpore.
  • Musia preukázať , že majú v pláne zostať v Amerike na krátku dobu a že neprekročia dĺžku pobytu.
  • Musia preukázať , že majú ekonomické a sociálne väzby v ich vlastnej krajine, ktoré ich budú nútiť k návratu do svojej krajiny, akonáhle program skončí.

Určité dokumenty budete musieť pripraviť pred podaním žiadosti o J-1 víza. Tieto dokumenty sú povinné, a ak ich nepredložíte, nebudete schopní získať J-1 víza.

  • Budete potrebovať jednu fotografiu a platný cestovný pas.
  • Budete potrebovať potvrdenie o zaplatení poplatkov za vízum.
  • Budete potrebovať potvrdenie o zaplatení poplatku SEVIS.
  • Budete musieť poskytnúť originál formulár DS – 2019, nakoľko konzulárny úradník bude musieť overiť tento formulár pred získaním víz.

Každý, kto sa chce prihlásiť na stáž alebo výmenný program v Spojených štátoch môže požiadať o J-1 vízum. To je zvyčajne udeľované osobám, ktorí chcú získať nejakú prax v odbore, ktoré nie sú k dispozícii v ich vlastnej krajine. Školenie sa bude musieť vzťahovať k určitým druhom akademického programu inak vízum nebude udelené. Avšak, po skončení programu sa účastník bude musieť vrátiť späť do svojej krajiny.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností.Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

 

 

 

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>