Enter your zip code here

Kto sa môže uchádzať o Zelenú kartu prostredníctvom investície?

Etiqueta-empresarial

Kto sa môže uchádzať o Zelenú kartu prostredníctvom investície?

EB5 víza poskytujú veľmi výhodný spôsob získania zelenej karty pre cudzincov, ktorí investujú peniaze v USA. Každý fiškálny rok úrad USCIS môže povoliť až 10.000 víz pre oprávnených podnikateľov. Takže ak chcete investovať a zároveň využívať všetky výhody trvalého pobytu, EB-5 víza môžu byť tou pravou voľbou pre vás. Poďme sa bližšie pozrieť na požiadavky, ktoré musíte spĺňať.

1.      Výška investície

Minimálna výška základného imania, ktorú ste povinný investovať je 1.000.000 dolárov. Môže byť vo forme hotovosti, zásob, vybavenia, zabezpečenia zadlženosti, hmotného majetku, alebo peňažných ekvivalentov a je hodnotená na základe reálnej trhovej hodnoty amerického doláru. Ak sa to zdá pre vás veľa, existuje možnosť znížiť požadovanú sumu na $ 500.000, ale budete musieť investovať do cieľovej oblasti zamestnanosti. Jedná sa buď o vidiecke alebo mestské oblasti, ktoré majú aspoň 150 %-nú mieru nezamestnanosti.

2.      Legálny zdroj investícií

Musíte dokázať, že váš investovaný kapitál pochádza z legálneho zdroja. Daňové priznania, predaj majetku alebo obchodné záznamy môžu byť dôkazom, že kapitál bol získaný v súlade so zákonom. Dary alebo pôžičky sú tiež prípustné, ak boli získané legálne.

3.      Vytvorenie nových pracovných miest

Vaša investícia by mala viesť k vytvoreniu desiatich pracovných miest na plný úväzok pre amerických pracovníkov. Tieto pracovné miesta sa musia vytvoriť do dvoch rokov od získania podmieneného trvalého pobytu. Zamestnanci nemusia byť nutne občanmi USA, ale musia mať viac ako len dočasné (neprisťahovalecké) americké vízum.

4.      Nevyhnutnosti podnikania

Pokiaľ ide o druh podnikania, máte možnosť investovať priamo do novej obchodnej spoločnosti alebo do Regional Center. Nové obchodné spoločnosti sú legálne ziskové subjekty, ktoré boli založené po 29. novembri 1990. Avšak, aj staršie subjekty sa môžu kvalifikovať, ak investície vedú k zvýšeniu počtu zamestnancov alebo čistého majetku o 40%, alebo ak sa starší podnik reštrukturalizuje do takej miery, že jej výsledkom je nová obchodná spoločnosť. Ak samostatne podnikať, že je lepšie investovať do Regional Center, ktoré spravuje EB-5 projekty.

5.      Riadenie spoločnosti

Ak ste investorom, musíte sa zúčastniť na riadení novej obchodnej spoločnosti. To znamená, že nemôžete byť pasívny a napríklad môžete byť členom predstavenstva alebo komanditista.

Akonáhle ste splnili všetky požiadavky na získanie víz a USCIS potvrdil vašu žiadosť, vy a vaša manželka/manžel spolu s deťmi do 21 rokov získate zelenú kartu a môžete si bezstarostne užívať pobyt v USA.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>