Enter your zip code here

L-1 pracovné víza do USA

visaUSA

L-1 pracovné víza do USA

Vízum L1 je tzv. neimigračné vízum umožňujúce spoločnostiam operujúcim mimo mimo USA  premiestniť niektoré druhy zamestnancov zo svojich cudzích aktivít do USA na dobu až siedmich rokov. Zamestnanec musí pracovať pre dcérsku spoločnosť aspoň 1 rok z posledných 3 rokov. 

Manažéri / Vedúci pracovníci L1A 

Legálna definícia manažmentu alebo vedúcich pozícií pre tieto účely je vcelku prísna, a detailný popis povinností spojených s pozíciou bude pri žiadosti vyžadovaný. Táto pozícia by mala zahŕňať zodpovednosť za profesionálnych pracovníkov a za kľúčovú funkciu oddelenia alebo subdivíziu zamestnávateľa. Takému personálu je vydané vízum L1A platné po dobu troch rokov, a následne obnoviteľné na ďalšie dva roky. Maximum tohto druhu víz je 7 rokov.

Personál sa špeciálnymi znalosťami L1B 

Táto kategória zahŕňa pracovníkov s tými znalosťami produktov / služieb, výskumu, systémov, techniky, manažmentu, alebo procedúr spoločnosti. Vízum L1B sa vydáva  s platnosťou na 3 roky a je možné predĺžiť na maximum 5 rokov. K naplneniu maximálnej možnej periódy L-1B musí byť zamestnanec zamestnaný v materskej zahraničnej spoločnosti aspoň po dobu 1 roka predchádzajúcemu roku podávania žiadosti o L1B.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

1 Comment

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>