Enter your zip code here

Musím investovať značné množstvo kapitálu?

e2-investor

Musím investovať značné množstvo kapitálu?

E-2 vízum, na rozdiel od väčšiny vízových programov, má mnoho požiadaviek, ktoré nie sú tak konkrétne ako pri ostatných vízových programoch. Jednou z nich je preukázanie investovania značného množstva kapitálu do novej alebo už existujúcej obchodnej spoločnosti. Kým v programe EB-5, ktorý stanovuje kapitál vo výške 1 milión dolárov alebo 500 000 dolárov v závislosti od finančných prostriedkov, ktoré sa môžu investovať, E-2 vízový program nedefinuje konkrétnu výšku investície za účelom získania víz.

Čo to znamená pre investora?

V podstate to môže byť jednoduchšia voľba pre investora, ktorý nemá veľa finančných prostriedkov, aby sa získal EB-5 víza, ale má osobné a legálne príjmy, ktoré je ochotný investovať do činnosti podniku v USA. Ostatné požiadavky týkajúce sa vízového programu E-2, ktoré môžu byť predmetom záujmu sú:

Žiadať povolenie na vstup do Spojených štátov za účelom riadenia spoločnosti

  • To znamená, že investor chce zohrať aktívnu úlohu v podnikaní. Investor musí mať aspoň 50% podiel na riadení alebo prevádzkovaní spoločnosti.

Vlastniť podnik, ktorý nie je marginálny

  • Ako je uvedené v pravidlách pre E-2 vízum na webových stránkach USCIS.gov, účelom E-2 víza je investovať do podniku, ktorý prinesie určité výhody pre vás ako investora, a zároveň stimuluje americkú ekonomiku. Ako už bolo uvedené, podnik, ktorý prináša iba marginálny zisk nebude spĺňať kvalifikáciu pre E-2 víza. Investori musia preukázať, že podnikanie prinesie dostatočný príjem pre podporu rodiny a celej spoločnosti. Pre nového investora s obmedzeným financovaním, sa to môže zdať skľučujúce, avšak nové spoločnosti môžu preukázať, že splnia túto požiadavku v priebehu 5 rokov od získania E-2 víza.

Navštív nás na ImmigrationBiz.sk a naučíš sa ako úspešne získať E2 Investorské víza, alebo H1B pracovné víza do USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

Vaše,

 

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>