Enter your zip code here

Obama a jeho imigračné princípy

Obama a jeho imigračné princípy

Prezident Obama ohlásil základné body imigračnej reformy v Las Vegas v Nevade pred plným publikom. Jeho reč bola pomerne chudobná na detaily, ale udala základnú formu podoby budúcej reformy.Po oslavnej reči týkajúce sa amerického národa a kultúry udal prezident hlavný dôvod pre vytvorenie reformy. Sú ním 11 miliónov neregistrovaných imigrantov – “11 miliónov ľudí žijúcich v tieni”. “Jedná sa o mužov a ženy, mladých ľudí, ktorí nechcú nič iné ako šancu začať žiť svoj americký sen.” Pred predložením základných princípov načrtol prezident podobnosť svojho návrhu s návrhom senátorov (Gang of Eight) a povedal, že ak Kongres nebude v prijatí reformy postupovať rýchlo, vloží sa do procesu on sám so svojím CIR návrhom a bude žiadať o hlasovanie.

Plán prezidenta Obamu je založený na troch základných princípoch:

  • Pokračovanie zabezpečenia bezpečnosti:

Obama žiada stály obozretný prístup k bezpečnosti hraníc s Mexikom, čo zahŕňa vysokú úroveň hraničnej stráže. Chce aplikovať E-Verify overujúce systém, umožňujúci zamestnávateľom skontrolovať imigračný status  a zároveň pokutovať tých zamestnávateľov, ktorí prijmú neregistrovaných a nelegálnych pracovníkov.

  • Americké občianstvo:

Neregistrovaní nelegálny imigranti musia byť schopní zmeniť si status na získanie permanentnej rezidencie a konečne nadobudnúť občianstvo. Neregistrovaní imigranti musia pri žiadosti o občianstvo udať svoj pôvod, doklady o platení daní,a  zaplatení poplatkov.

  • Vylepšenie systému legálnej imigrácie:

Prezident chce sprehľadniť a zjednodušiť celý systém vybavovania imigračných záležitostí. Rodiny by nemali byť nútené čakať roky na opätovné stretnutie sa s rodinnými príslušníkmi čakajúcimi na víza. Študenti navštevujúci americkej univerzity so zakončením magisterského programu alebo PhD by mali byť odmenení právom na permanentnú rezidenciu, čo by bolo súčasťou procesu k udržaniu talentovaných jedincov v Štátoch. Rovnako ako plán senátu, je aj prezidentov plán zložený z princípov sústreďujúcich sa predovšetkým na férovú a “ľudskú” cestu k získaniu občianstva. Výzvou teraz bude prinútiť členov Kongresu a Bieleho Domu na dodržanie sľubu a konečnému presadenie reformy.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>