Enter your zip code here

Opätovné predloženie Start up Visas Act

Opätovné predloženie Start up Visas Act

Návrh reformy tzv. Start Up Visas Act, ktorá by uľahčila situáciu zahraničným startupistom zo začatím nového biznisu na území Spojených štátov a následnom získaní amerického občianstva, bol opätovne predložený senátormi Udallom a Flarkom. 

Startup Visa Act bol predstavený v stredu senátormi Markom Udall (D) a Jeffom Flak (R). Legislatíva by vytvorila novú vízovú kategóriu, ktorá umožní startupistom pracovať a žiť v Spojenýtch štátoch, pokiaľ a) založili spoločnosti, b) získali aspoň USD 100 000 od investorov a c) vytvorili najmenej 5 pracovných pozícií alebo zarobili 500 000 dolárov v období 2 rokov.

Toto je už tretíkrát, čo bol predstavený podobný návrh na reformu. Pred konkrétnymi návrhmi podpísal Udall v roku 2011 spoluprácu na sponzorstvo, ale nezískal dostatok podpory. Udall je toho názoru, že súčasný návrh podporený oboma stranami má vysokú pravdepodobnosť prijatia.

Návrh získal podporu prezidenta Obamu v priebehu utorkovej reči, ktorá tiež formovala celkovú podobu budúcej imigračnej politiky. Skupina senátorov oboch politických strán tiež vydala všeobecnú formu pre prepracovanou imigračnou reformou. Podpora bola tiež zaznamenaná zo strany podnikateľov a investorov, ako napríklad vedúcich manažérov Foundry Group Jasona Mendelsona a Brada Feld.

Očakávania investorov a podpornej návrhu sú značne optimistické predovšetkým vďaka predpovediam politických zoskupení, ktoré budú v prijatí angažovaná a faktu, že sa na jeho vytvorení podieľali ako Demokrati, tak Republikáni.

Udall sa vraj pokúsi začať spoluprácu s bývalými sponzormi, kým bude návrh postúpený do legislatívneho procesu. Predošlé návrhy boli sponzorované bývalými senátormi Johnom Kerrym a Richardom Lugar, však závisí na Udall a Flak, či bude návrh úspešne presadený.

Počet víz dostupných v rámci tohto programu by mal byť presne stanovený, povedal Sacconi.

Detaily návrhu sa môžu ešte meniť. Verzia predstavená v stredu mala za cieľ predstaviť základné kritériá udávajúce, o čo vlastne podnikateľom v programe pôjde. Podpora investorov je veľmi dôležitá. Podnikatelia musia získať aspoň USD 100 000  od investorov a návrh udáva presné kritériá, ktoré musia investori spĺňať, aby bola investícia platná.

Spoločnosť musí tiež vytvoriť 5  pracovných pozícií počas dvoch rokov, a zamestnanci nemôžu byť v príbuzenskom zväzku uchádzačov o vízum. Okrem toho musia podnikatelia tiež vygenerovať investíciu USD 500 000 do doby dvoch rokov po obdržaní víza.

Podnikatelia musia byť držiteľmi H1-B víza, ktoré umožňuje cudzincom pracovať na čiastočný úväzok v USA, alebo mať ukončené štúdia vo vedeckom alebo inžinierskom odvetví. Podnikatelia, ktorí dokážu prejsť cez tento dvojročný proces, budú mať možnosť získať zelenú kartu, ktorá žiadateľovi dáva právo na permanentný pobyt.

Aj keď návrh umožní viacerým podnikateľom prísť do USA, neznamená to, že zabezpečuje vydanie väčšieho počtu víz. Množstvo víz bude prevzaté z programu EB-5 , ktorý bol vytvorený za účelom vydania víz imigrantom, ktorí investovali aspoň 1 milión dolárov do nových alebo riskantných spoločností.

Momentálne je tento návrh týkajúci sa start-upov prvým kúskom imigračnej reformy, ktorá je v súčasnej dobe reprezentovaná. Či bude Startup Visa Act existovať samostatne, alebo či bude súčasťou prepracovanejšie a zložitejšie reformy, ešte nebolo rozhodnuté.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>