Enter your zip code here

Prečo napriek Visa Waiver Programu potrebujem víza do USA?

Prečo napriek Visa Waiver Programu potrebujem víza do USA?

Visa Waiver Program umožňuje cestovať do USA za účelom turizmu, alebo služobnej cesty na dobu ktorá nesmie presiahnuť 90 dní.

Čo je to vízum?

Vízum pre slovenských občanov vydáva veľvyslanectvo USA v Bratislave. Vízum je legálny vstupný prostriedok do krajiny USA. V pri vstupe do krajiny, imigračný úradník disponuje s právomocou určiť časové rozpätie pobytu cudzinca v USA. V ojedinelých prípadoch vstup môže aj zamietnuť. Z uvedeného vyplýva, že vízum ako také ešte nezabezpečuje pobyt v USA. Preto je veľmi dôležité mať pri sebe všetky potrebné a relevantné doklady, ktorými sa cudzinci pri vstupe preukážu a zdokladujú tým legálnosť svojho pobytu.

Prečo potrebujem vízum keď Slovensko má bezvízový styk s USA?

Každý kto chce v USA pracovať, študovať, alebo zotrvať ako turista po dobu dlhšiu ako 90 dní potrebuje do USA vstupné neimigračné víza, ktoré mu zabezpečia legálny pobyt v USA. Ďalšou kategóriou vstupných víz sú víza imigračné. Do tejto kategórie patria snúbenecké víza, zelená karta, investičné víza, atď. Mnohokrát cudzinci vstúpia do krajiny na základe jedného druhu víz ale ich dôvod pobytu sa časom zmení. V tom momente sú nutený žiadať o zmenu ich legálneho statusu.  Túto zmenu môžu urobiť priamo v USA bez vycestovania, alebo z domovskej krajiny cez tzv. “consular processing”. Je dôležité mať na pamäti, že keď cudzinec zostane v krajine  čo len o jeden deň dlhšie ako uvádza expiračný deň, stáva sa tzv. “undocumented alien” a podlieha deportácii.

Páčil sa vám tento príspevok?

 • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
 • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
 • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

3 Comments

 1. Castejsie cestujem do USA na ESTA a som tam obycajne dva az styri tyzdne. Teraz sa mi ale stalo, ze som v USA bol viac ako dva mesiace a imigracni uradnici na letisku mali na mna neprijemne otazky. Obavam sa, ze pri buducej ceste do USA mi mozu zamietnut vstup.

  Poskytujete aj konzultacie ohladom pripravy na rozhovor s imigracnymi uradnikmi USA pri vstupe do USA. Do USA cestujem na ESTA a chcem sa spytat, ci by ste mi v mojom pripade odporucali biznis vizum alebo turisticke vizum, myslim, ze su to B1 vizum a B2 vizum. Viete mi ho pomoct ziskat. Dakujem.

  Reply
  • Dobry den!
   Ked cestujete na ESTU niekolkokrat do roka, moze sa stat ze Vam vstup zamietnu. Dalej, ak v USA chcete zostat dlhsie ako 90 dni, potrebujete iny typ viz ako je ESTA. Taktiez, ak mate v plane zmenit si svoj status na iny typ statusu v USA(napr studium, pracu, atd) je vyhodne mat radsej B1/B2 viza, ktore toto umoznia.
   B1 viza su turist viza, ktore NAO VISA ponuka uz od 170EUR plus vizove poplatky, ktore su okolo 128EUR. V tejto sume mate zahrnute a) kompeltna pravna dokumentacia, b) priprava na uspesny pohovor pocas intervia na US ambasada, c) podpora pred vycestovanim do USA a taktiez podpora pocas Vasho pobytu v USA.
   Mozte nas kontaktovat na office@navratoslanec.com.

   Reply
 2. Dobry den.
  Moj syn ide na rocne studium ( J 1) na strednej skole v USA cez jazykovu agenturu a minuly tyzden sme boli na ambasade ohladom pohovoru a synovi zamietli viza s tym ze mu uradnicka konzulatu zamietla ziadost o udelenie viza s tym ze sa jej zda slabsia uroven anglickeho jazyka. Agentura mi odporucila novu registraciu cez DS 160 a znovu uhradenie poplatku 120 euro a samozrejme absolvovanie pohovoru na ambasade. Chcem Vas poprosit viete nam v tom pomoct ? Dakujem

  Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>