Enter your zip code here

Prezident Obama podporuje reformu imigračného systému v USA

Prezident Obama podporuje reformu imigračného systému v USA

Prezident Obama je pripravený podpísať DREAM ACT zákon, ktorý umožní nadobudnúť americké občianstvo nelegálnym mladým ľudom študujúcim v USA.

Na recepcii v Bielom dome pri príležitosti osláv Cinco de Mayo, prezident USA chválil vzťah medzi USA a Mexikom. Zároveň uviedol, že viac ako 50 miliónov Američanov je latinského pôvodu. Amerika je a vždy bude národ prisťahovalcov. Tak ako do USA prúdili prisťahovalci v minulosti, tak do nej prúdia aj dnes. Je čas na zmenu a to zmenu imigračného systému.

DREAM ACT zákon bol predložený senátormi Hatch a Durbin a v súčastnosti čaká na schválenie Kongresom. Tento zákon umožní nelegálnym študentom alebo absolventom stredných amerických škôľ, nadobudnúť americké občianstvo. Podmienkou bude dočasná podmienečná zelená karta a akceptácia na americkú vysokú školu alebo univerzitu. Po skončení univerzity a uplynutí 6 ročnej podmienečnej lehoty, absolveti Univerzity môžu požiadať o svoje americké občianstvo.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>