Enter your zip code here

Schválenie imigračnej reformy

Schválenie imigračnej reformy

Senát dnes schválil rozsiahly balík týkajúci sa národnej imigračnej politiky. Hlasovaním 68-32 bol odsúhlasený reformný návrh pochádzajúci od skupiny ôsmich senátorov známej tiež pod prezývkou “Gang of Eight”, ktorý bol postúpený Senatni Súdny komisiou v máji. Okamžite po hlasovaní senátor Dick Durbin (D-IL), člen “Gang of Eight” a sponzor DREAM aktu, vyhlásil: “Dnes sa nám podarilo niečo veľké, čo utvorilo Ameriku silnejším národom a uctilo naše dedičstvo v mene národa imigrantov.”

Predtým, než prebehlo hlasovanie, pripomenul väčšinový líder komora Harry Reid ľudskú stránku imigrácie. “Sme tu, aby sme hovorili o ľuďoch, nie stránkach nego legislatíve,” povedal. Reforma vytvára zaslúženú cestu k občianstvu pre viac ako 11 miliónov nezdokumentovaných imigrantov, rozširuje množstvo pracovných víz dostupných pre tých, ktorí ch

cú pracovať v USA a obsahuje tiež procesné ochranu pre tých, ktorým hrozí deportácia. Navyše potom, čo senátori odhlasovali s pomerom 69-29 Corker-HOEVEN ustanovenia o hraničné bezpečnosti, získala nová reforma masívne hraničné uplatnenie. Zatiaľ čo samotné hraničné ustanovenia by nemuselo byť najlepším krokom, celému balíku sa podarilo dosiahnuť kritických kompromisov ohľadom záležitostí, ktoré ohrozovali reformný program a budúcnosť imigračných víz. Pred konečným hlasovaním vyjadrili niektorí senátori frustráciu ohľadom nedostatku dodatkov v reforme. V stredu oznámil Väčšinový líder senátu Harry Reid (D-NV), že dodatky sa nemôžu pohnúť ďalej, ak nebudú všetci senátori súhlasiť.

Pred konečným hlasovaním ponúkol senátor Patrick Leahy (D-VT) balíček nekontroverznú dodatkov, ale senátor John Cornyn (R-TX) zastavil hlasovanie. Ďalší krok je v súčasnej dobe na parlamente, aby urobil ďalší krok k vylepšeniu imigračných procesu USA. Hovorca parlamentu John Boehner (R-OH) oznámil republikánom znovu v stredu, že sa nechystá uviesť návrh 744 na hlasovanie v parlamente: “Vytvoríme vlastný návrh, skrze zvyčajné pravidlá a bude to návrh, ktorý bude reflektovať kvôli väčšiny z nás a ľudí, ktoré reprezentujeme, “uviedol Boehner. Parlamentné Súdny komisia momentálne prerokúva menšie návrhy, ktoré neobsahujú legalizáciu. Medzitým parlamentná skupina pokračuje v práci na pokročilej imigračnej reforme. Republikán Luis Gutierrez (D-IL) oznámil dnes reportérom, že už bol predložený návrh a momentálne je v stave prejednanie. Návrh je výsledkom kompromisu a nie je perfektné, kým senát podporil silný návrh, ktorý napravuje medzery v americkom imigračnom systéme za poskytnutie vhodným občanom cestu k plnohodnotnému občianstvu. Ďalší krok bude teraz závisieť od Parlamentu.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>