Enter your zip code here

T-vízum a obchod s ľuďmi

T-vízum a obchod s ľuďmi

Americký úrad pre občianstvo a imigráciu udelil nedávno neimigračné vízum typu T žene filipínskej národnosti, ktorá vyhlásila, že sa stala obeťou ilegálneho obchodu so ženami.

Jacqueline Aguirre bola prijatá na prácu pre agentúru Best Care, ale keď bol schválený jej formulár H-1B, spoločnosť jej odmietla zaplatiť sľúbenú čiastku 19 dolárov na hodinu. Keď sa začala zaujímať o dôvody, prečo nedostala zaplatené, zamestnávatelia jej oznámili, že nebudú ďalej sponzorovať jej vízum, pokiaľ nebude súhlasiť s nižšou mzdou. Bez financovania vízového procesu by jej hrozila deportácia zo Spojených štátov.
Keď jej bola zamietnutá zelená karta, automaticky bola zaradená do deportačného procesu. Rozhodla sa podniknúť proti spoločnosti právne kroky a vďaka nim získala vízum typu T.

“Toto je dôkaz, že víťazstvo dosiahnete, ak zaň bojujete,” povedala  Aguirre. “Vykonala som kroky proti nespravodlivosti, ktorá proti mne bola vyvíjaná, počuli ma iní ľudia a pomohli mi von z tohto utrpenia.”

Obchod s ľuďmi je formou moderného otroctva, pri ktorom obchodníci ľsťou presvedčia záujemca o nereálnych predstavách, lepšom živote a stabilnom zamestnaní. T-vízum, ktoré bolo vytvorené v roku 2000 v rámci kroku pre Ochranu obetí obchodovania s ľuďmi a násilia, bolo určené na umožnenie pobytu v Štátoch obetiam tohto obchodu s ľuďmi, umožnenie obdržania právnej pomoci a vyšetrovania ich situácie.
T-vízum umožňuje jedincovi zotrvať v Spojených štátoch po dobu 4 rokov, a dáva mu právo na nájdenie zamestnania. Keď platnosť vyprší, jedinec môže požiadať o legálny status permanentnej rezidencie a môže do USA priviesť svoju rodinu.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>