Enter your zip code here

Ukončenie Lotérie o Zelenú kartu?

zelena_karta_usa

Ukončenie Lotérie o Zelenú kartu?

Rozmýšlate hrať Lotériu o zelenú kartu do USA? Máme pre Vás zlé správy. Koncom roka 2012 sa rozhodlo, že lotérie generujúce víza bude pozastavená a ďalej budú zvyšné víza vydávané iba vysoko kvalifikovaným zahraničným pracovníkom držiacim titul z amerických univerzít. Je to zatiaľ prvý republikánska vyhláška týkajúce sa imigrácie od volieb.

“Radi by sme preferovali tých žiadateľov, ktorí budú vytvárať pracovné pozície”, povedal Darrell Issa, kalifornský republikán, ktorý pomohol presadiť vyhlášku. Demokrati však poukazujú na to, že všetky nové víza by boli vytvárané nad existujúcu hranicu imigračných limitov.

“Nemôžem podporiť vyhlášku, ktorá proti sebe poštvává jednotlivé imigračný komunity,” povedala zastupitelka Zoe Lofgren, demokratka z imigračnej subkomisie v parlamente. Tiež povedala, že sa nejedná o výmenu 1 k 1, ale že by v rámci GOP vyhlášky imigrácia v skutočnosti bola znížená na úkor iných skupín migrantov.

Každým rokom je vydaných 55 000 víz na základe lotérie a štúdie ukazujú, že by každoročne o vízum požiadalo len 30 000 študentov. Potom, čo si hispánska menšina vydobyla u prezidenta Obamu aktívny angažmán ohľadom zlepšenia imigračného procesu, obe strany sú ochotné nájsť nové spôsoby riešenia imigrácie.

Demokrati tvrdia, že chcú presadiť rozsiahly zákon, ktorý legalizuje väčšinu momentálne ilegálnych imigrantov a prepíše právny imigračný systém, hovorca Bieleho Domu John A. Boehner povedal, že jeho komora sa bude problémom zaoberať detailne krok za krokom. Ako republikáni, tak demokrati súhlasia, že je potrebné sa zaoberať aj potenciálnymi imigrantami, ako napr. držitelia uznávaných diplomov z US univerzity, však sa nezhodujú, či zákon týmto sa zaoberajúci by mal byť vydaný ako samostatná vyhláška, alebo či ho uviesť ako súčasť širšieho zákona.

V prípade vyhlášky dochádza k eliminácii vízovej lotérie, čo je už dlhodobým cieľom niektorých republikánov, ktorí tvrdia že tento systém je skorumpovaný a predstavuje národný bezpečnostný risk. Lotérie generuje imigračný víza založená na náhode, s cieľom “obdariť” nimi imigrantov z menej reprezentovaných krajín a tým vytvoriť širšie možnosti. Každoročne sa o 55 000 týmto spôsobom dostupných víz prihlási milióny potencionálnych imigrantov.

V prípade, že ste podali svoju žiadosť na lotériu o zelenú kartu tento rok, prihláste sa do nášho email klubu a budete informovaný o výsledku a ďalších užitočných víza novinkách. Výsledky lotérie o zelenú kartu budú už za niekoľko dní!!!

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

130406162708

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>