Enter your zip code here

Manželské víza do USA

Manželské víza do USA

Americkí občania môžu svojmu manželovi-manželke zariadiť občianstvo Spojených štátov cez vízum K-3. Toto vízum umožnuje spoločný život v USA s plnohodnotným občianstvom garantovaným manželovi amerického občana. Vízum K-3 umožňuje vstup do Spojených štátov a časovo obmedzené občianstvo, kým nie je vybavená bežná imigračná žiadosť.

Vízum K-3 bude vždy určené k ponúknutiu časovo obmedzeného práva na pobyt a vždy manželovi / ke umožní iba “sezónny” pobyt. Avšak môže dotyčný požiadať o plnohodnotné občianstvo skrz žiadosť o získanie permanentného štatútu skrz Oddelenie pre Vnútornú bezpečnosť a imigračné služby (USCIS) aj potom, čo dostal plne platné vízum K-3.

Ako požiadať o vízum K-3?

V prípade polygamnej svadby má právo na vízum K-3 a neskoršie imigračné vízum iba prvá manželka / manžel. Sobáše partnerov rovnakého pohlavia nie sú uznávané imigračným zákonom. Prvý krok k žiadosti o vízum K-3 je opatrenie si formulára na oficiálnej imigračnaj webovej stránke Spojených štátov alebo priamo na ambasáde.

Americký občan, ktorého manžel-ka žiada o vízum K-3 bude taktiež musieť vyplniť formuláre vydané USCIS týkajúce sa štátu, v ktorom žije. Formulár I-130 je určený pre príbuzného, kým formulár I-29F je určený priamo pre žiadateľa, snúbenca alebo nevlastné deti. Po schválení sú formuláre zaslané do Národného vízového centra. Keď sú oba formuláre I-130 a I-129F schválené úradom USCIS, tak nie je žiadateľ ďalej nútený žiadať o vízum K-3. Rovnaká podmienka platí, ak je formulár I-130 schválený pred I-129F. Žiadosť o neimigračné vízum je automaticky zhotovená, avšak tieto dva formuláre čakajú na prerokovanie a vízum K-3 je teda nutné.

Aké sú požiadavky nutné pre vízum K-3?

Ako u väčšiny cestovných dokumentov, aj u  víz K-3 sú určité požiadavky. Po prvé musí žiadateľ (manžel, manželka žijúci mimo USA) dostať platný cestovný pas od svojej krajiny, ktorý musí byť platný aspoň 6 mesiacov pred pobytom v USA. Tento žiadateľ si tiež musí priviesť rodný list a oficiálne potvrdenie manželstva potvrdzujúce manželský zväzok s občanom Spojených štátov. V prípade predošlého rozvodu alebo smrti jeho / jej manžela je nutné priviezť aj rozvodové papiere, popr. úmrtný list. Policajné záznamy o žiadateľovi, ako aj jeho / jej deťoch sa vyžadujú aj k úspešnej žiadosti a musia byť na nich zreteľné informácie staré aspoň 6 mesiacov naspäť. Nutný je tiež zdravotný test rovnako ako vakcinácia proti určitým ochorením. Ďalšie požiadavky sú:

• Dôkaz o finančnej stabilite

• Dve fotky do pasu

• Sobášny list s občanom Spojených štátov

• Peňažná suma potrebná na úhradu žiadosti

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

2 Comments

  1. chcem sa spytat chceme si vybavit manzelske viza priatel zije v usa ma zelenu kartu -musime sa vziat ne slovensku?

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>