Enter your zip code here

Zelená karta cez manželstvo

Couple Playing on a SwingZelená karta cez manželstvo

Práve ste mali svadbu s američanom a akútne riešite aké sú Vaše ďalšie kroky smerujúce k získaniu Vašej vysnívanej zelenej karty do USA? Položme si však otázku čo je to Zelená Karta? Zelená karta Vám umožňuje permanentne zostať a na území Spojených štátov. Umožňuje život, štúdium, prácu, alebo manažovať vlastný biznis.

Získanie zelenej karty cez manželstvo je najrýchlejší a najistejší spôsob ako sa usadiť v USA. Avšak by ste mali vedieť, že svadba samotná Vám túto kartu negarantuje, ak nesplníte určité kroky.  Kľúčovou otázkou je, kto je kvalifikovaný získať zelenú kartu?

– Manžel, alebo manželka občana Spojených štátov amerických žijúcich v zahraničí

–  Manžel, alebo manželka občana, ktorý vstúpil do US či už na základe manželských víz, alebo iných víz

Ak v čase podania žiadosti vypršalo vízum, môže žiadateľ stále požiadať o zelenú kartu v USA. Kanadskí občania nemusia uviesť žiadny dôkaz pre svoj legálny pobyt v USA.

Ako získať zelenú kartu?

Prvým krokom je zdokladovanie Vašeho manželského zväzku. Po vykonaní svadobného obradu, Váš americký manžel vyplní príslušné dokumenty a pošle na úrad USCIS:

Žiadosť pre cudzieho príbuzného, ​​formulár 1-130

Biografické informácie, formulár G-325A

Žiadosť o registráciu permanentnej rezidencie, formulár 1-485

Žiadosť o cestovné dokumenty, formulár 1-131. Vyplnenie je voliteľné.

Čestné vyhlásenie o podpore, formulár 1-864

Žiadosť o pracovné povolenie, formulár 1-756, vyplnenie je voliteľné.

Výsledky zdravotných prehliadok, formulár 1-693

Ďalším krokom bude, že USCIS vydá dokumenty Vašej pracovnej autorizácie a povolenie vycestovať. Tieto budú vydané približne do 90 dní po vyplnení žiadosti. Nasledujúce 2 až 4 mesiace po vyplnení pôvodnej žiadosti Vás USCIS kontaktuje ohladne naplánovania osobného pohovoru.

Ak je pohovor úspešný, žiadateľ dostane tzn. Podmienečnú Zelenú kartu(PZK). Táto PZK je a bude platná po dobu dvoch rokov. Majte na pamäti, že 90 dní pred vypršaním Vašej PZK musíte požiadať o zrušenie podmienky, alebo bude permanentná rezidencia navždy zamietnutá. Táto žiadosť je podaná na USCIS cez formulár 1-751. Jej vybavenie trvá okolo 4 až 8 týždňov a je zakončená vydaním plnohodnotnej Zelenej karty a Váš americký sen začína.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

1 Comment

  1. Dobry den,

    chcem sa opytat ake rizika hrozia pri vycestovani do US na ESTA, uzavretiu manzelstva s obcanom US do 1 mesiaca a zotrvani v US (stale len s ESTA, ktore budu urcite prekrocene) az do schvalenia docasneho povolenia na pobyt resp. PZK?

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>