Enter your zip code here

Zmena víz počas pobytu v USA

Zmena víz počas pobytu v USA

Neregistrovaný resp. nelegálny pobyt v Spojených štátoch má svoju nevýhodu v tom, že ste neustále na hrane so zákonom. Byť nelegálnym cudzincom vytvára určité sankcie a rovnako tak znemožňuje určité pracovné a sociálne zabezpečenie, ktoré je poskytnuté plnohodnotným občanom, rezidentom a cudzincom s pracovným povolením. Nielenže Vám hrozí deportácia, ale taktiež zamedzený opätovný vstup do USA na minimálne 3 až 10 rokov.

Avšak je možné nechať  si cez určité procedúry zmeniť   svoj imigračný status na status legálneho návštevníka. Obdržanie neimigračného víza je istou cestou k získaniu občianstva. Žiadateľ musí vždy špecifikovať, či žiada o časovo obmedzený alebo permanentný pobyt. Pred žiadosťou samotnou musia byť splnené určité požiadavky.

  • V prvom rade musí byť žiadateľ legálne vpustený do USA predtým, ako požiada o zmenu štatútu počas pobytu v USA.
  • Ďalej musí mať za dobu svojho pobytu v USA čistý trestný register.
  • V prípade zamietnutia žiadosti úradom USCIS musí opätovne požiadať o nové vízum, aby bolo žiadateľovi znova povolené zdržiavať sa na americkej pôde, alebo opustiť USA.
  • Poslednou podmienkou je vyplniť príslušné formuláre k zmene štatútu. Tieto formuláre musia byť predložené v dostatočnom predstihu, aby nedošlo k odkladom pri skúmaní zmeny štatútu. Odporúča sa minimálne 6 týždňov pred uplynutím súčastného štatútu.

Súčasťou aplikačnej rutiny môže byť žiadateľovi imigračnými úradmi položených niekoľko otázok, alebo vyžiadanie dodatočnej evidencie. Možnosť zmeny legálneho štatútu je sprístupnená každému cudzincovi, ktorý sa nachádza v USA legálne. Viac informácií o možnostiach zamietnutia žiadosti nájdete na webových stránkach imigračného úradu USA, alebo kontaktujte NAO a informujte sa o svojich možnostiach zmeny imigračného štatútu počas pobytu v USA.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

1 Comment

  1. Dobry den, chcem sa spytat, mala by som zaujem zmenit viza J1 na F1. Viete mi poradit? Momentalne sa nachadzam v USA. Dakujem

    Reply

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>