Enter your zip code here

Zvýšený dopyt po investorských vízach EB-5

Zvýšený dopyt po investorských vízach EB-5

V priebehu posledného desaťročia sa prudko zvýšil počet schválených žiadostí o vízum EB-5. Víza EB-5 dávajú imigrantom možnosť stať sa americkými občanmi, ak investujú aspoň USD 500 000 do spoločnosti a zamestnajú aspoň 10 ľudí. Cudzinci musia investovať v oblasti, ktorá je poľnohospodárska alebo má vysokú mieru nezamestnanosti, pokiaľ sa jedná o isnvestíciu USD 500,000. V opačnom prípade výška investície musí byť minimálne USD 1,000,000.

Počet vkladov zahraničných investorov vzrástol v roku 2012 z 69 na 3 677. V rovnakej dobe sa zvýšil počet vydaných víz z 389 157 na 482 300. Od založenia programu EB-5 bolo získané viac než 6,8 miliardy dolárov z amerických investícií a bolo vytvorených viac ako 49 300 pracovných miest. Rozširenie týchto miest by mala obsahovať aj nová pripravováná imigračná reforma v USA.

Ďalšie detaily reformy sa budú týkať  jedincov bez povolenia na pobyt.  Ďalej jedinci, ktorí neinvestujú do ekonomiky Spojených štátov sú nútení čakať desaťročia na svoju Zelenú kartu. Cecilia Munoz, riaditeľka koncilu pre domácu politiku v Bielom dome povedala, že imigračný balíček bude obsahovať plán na zrýchlenie procesu získanie zelenej karty pre nezdokumentované imigrantov. V súčasnej dobe plánuje administratíva prejsť cez veľké množstvo žiadostí, ale právny proces a kvóty udržujú rýchlosť procesu na veľmi nízkej úrovni. Rozšírenie procesu by ponúklo spoľahlivejší, transparentnejší cestu k občianstvu pre odhadom 11 miliónov nezdokumentovaných imigrantov.

Páčil sa vám tento príspevok?

  • Zaregistrujte sa do NAO Visa VIP Klubu a získavaj pravidelné novinky zo sveta imigračnej politiky a tvojich vízových možností. Získate Ebook ako žiť a pracovať v USA ZADARMO.
  • Nechajte nám odpoveď s prípadnými otázkami, ktoré máte alebo sa podeľte o svoje skúsenosti.
  • Objednajte si prvú konzultáciu s nami zadarmo! Kliknite sem a objednajte si konzultáciu ešte dnes.

Vaše,

Zanechat komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>