Zelená karta do USA

Chcete žiť v USA? Potrebujete zelenú kartu. Čo je zelená karta? Zelená karta vám dá možnosť žiť, pracovať a navštevovať USA s možnosťou stať sa občanom. Akým spôsobom nadobudnem zelenú kartu? Je veľa spôsobov ako môžete nadobudnúť zelenú kartu, ako napr. prostredníctvom rodiny, uzatvorenia manželstva s americkým občanom, práce, investície, alebo inej kvalifikácie.

RODINA

Priamy príbuzný amerického občana

Manžel, dieťa, brat, sestra, rodič amerického občana môže požiadať o nadobudnutie zelenej karty, ak jeho priamo príbuzný podá žiadosť o trvalý pobyt buď prostredníctvom amerického imigračného úradu (USCIS), alebo amerického veľvyslanectva v cudzine.

Ostatní príbuzní

Príbuzný ako teta, strýko, neter, synovec, babička, dedo, ako aj brat, sestra, manžel držiteľa zelenej karty, nemajú nárok na vydanie zelenej karty na základe rodiny.

PRÁCA

Práca a zelená karta

Ďalším spôsobom nadobudnutia zelenej karty je prostredníctvom práce v USA. Medzi prioritných pracovníkov kategórie EB1 patria vysokokvalifikovaný pracovníci, ktorích je na americkom pracovnom trhu nedostatok a preto nemusia prechádzať zdĺhavým procesom schválenia, ktorý okrem imigračného úradu robí pri pracovnej kategórii aj samotný úrad práce. Patria sem vedci, výskumníci, profesori, a manažéri nadnárodných firiem. V ďalších kategóriách sú odborníci, absolventi z rôznych ďalších oblastí, ktorí podliehajú schváleniu úradom práce.

INVESTÍCIA

Zelená karta E-B5 cez investovanie

Prostredníctvom investície môžu jednotlivci nadobudnúť zelenú kartu ak investujú investíciu vo výške od 500,000USD do 1,000,000USD v novom podnikaní a vytvoria tým minimálne desať voľných pracovných miest pre amerických občanov, cudzincov s pracovným povolením, alebo držiteľov zelenej karty. Ak máte investíciu, ale neviete kam a ako najlepšie v USA investovať, NAO má pre Vás riešenie. Náš kolektív umiestnený v USA pravidelne monitoruje a tvorí aktuálne projekty, ktoré Vám umožnia získať Vaše EB5 víza.

Čítajte viac o EB5 zelenej karte tu. 
Firma v USA. Ak máte záujem o viacej informácií alebo objednaní založenia firmy v USA kliknite tu -> firma v USA.
Dane v USA. Ak máte záujem o viacej informácií o daniach v USA kliknite tu -> dane v USA.

Lotéria o zelenú kartu

Každý rok máte šancu vyhrať zelenú kartu v lotérii usporiadanej vládou Spojených štátov. Do lotérie zelenej karty sa je možné registrovať zadarmo a priamo na oficiálnych stránkach lotérie zelenej karty, ale ak potrebujete pomôcť s vyplnením formuláru alebo kontaktujte nás.

Kliknite tu a prihláste sa do nášho Newsletter a získajte Ebook ako pracovať v USA ZADARMO.